banner
Düzce Yerel Siyaset

CHP’DE KİM ADAY OLACAK?

2023 seçimleri için partiler hazırlıklarına başladı. Kamuoyunda hangi partiden kimlerin aday olacağı sık sık gündeme gelirken, Ana muhalefet partisi CHP’den kimin aday olacağı ise en çok konuşulan konu oldu. DURUMLAR..

CHP’DE KİM ADAY OLACAK?

2023 seçimleri için partiler hazırlıklarına başladı. Kamuoyunda hangi partiden kimlerin aday olacağı sık sık gündeme gelirken, Ana muhalefet partisi CHP’den kimin aday olacağı ise en çok konuşulan konu oldu.

DURUMLAR KARIŞIK
2023 seçimleri için en çok merak edilenlerden biri de CHP’nin milletvekili adayının kim olacağı. İl Başkanı Semih Cemşit’in olmasıyla birlikte adı milletvekilliği için gündeme gelen Faruk Darıyerli’nin yanı sıra Semih Cemşit’in de aday olacağı ve teşkilatının desteğiyle birlikte şansının daha yüksel olduğu konuşuluyor.
Uzun yıllardır adı her seçimde gündeme gelen ancak genel merkez tarafından kabul görmeyen, iş dünyasında başarılı ancak sokakta bir karışığı olmadığı için Faruk Darıyerli’nin şansının olmadığı iddia ediliyor.
CHP’da milletvekilliği için bir yıl önceden bu yana saha çalışması yapan Talih Özcan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan Okan Konuralp’in de aday olabileceği konuşuluyor.
İYİ PARTİ’DE SON DURUM
Genel Merkezin aldığı kararla kongre sürecinin başladığı İYİ Parti’de , önümüzdeki aylarda ilçe kongresinin ardından il kongresi de yapılacak. İl Başkanı Yunus Özay Er milletvekili adayı olacaksa tekrar il başkanlığına aday olmayacak. İyi Parti’de Yunus Özay Er dışında parti içinden ve dışından bir çok ismin aday olacağı konuşuluyor.
AK PARTİ’DE ÖNCE İL BAŞKANLIĞI
Siyasi partilerde 2023 Genel seçimleri için hazırlıklar başladı. AK Parti’de genel seçimlerden önce milletvekilliği için istifa etmesi beklenen Mustafa Keskin’den boşalacak olan il başkanlığı gündemde.
AK Parti’yi seçime taşıyacak olan il başkanının tüzük gereği parti yönetimi içinden biri mi yoksa genel merkezin belirlediği bir isim mi olacağı henüz netlik kazanmadı. Tüzük gereği yönetim içinden bir isim il başkanı seçilecekse adı en çok geçen İl Başkan Yardımcısı Ersin Gökçe’nin başkanlığı kesin gibi. Ancak genel merkez seçim öncesi yönetimleri de yenilemek isterse işaret edeceği isim il başkanı olacak ve yeni yönetimini kuracak. AK Parti Düzce İl Başkanlığı için Ali Dilber, Recep Albayrak, Nihat Çelik, Hakan Kuşçuoğlu’nun isimleri kamuoyunda konuşuluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL