banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Cingirt, burs parasını iade etti

Gazeteci Nevzat Cingirt, kızına burs verdiğini sosyal medya üzerinden ifşa eden AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’na parayı iade etti. Cingirt’e sahip çıkan meslektaşları, bankanın önünde bir araya gelerek..

Cingirt, burs parasını iade etti

Gazeteci Nevzat Cingirt, kızına burs verdiğini sosyal medya üzerinden ifşa eden AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’na parayı iade etti. Cingirt’e sahip çıkan meslektaşları, bankanın önünde bir araya gelerek aralarında topladıkları parayı dayanışma amacıyla Nevzat Cingirt’e verdi.

 

Düzce ilginç bir protestoya tanıklık etti. Oxijen medya görsel yönetmeni gazeteci Nevzat Cingirt’in yaptığını iddia ettiği bir habere kızarak, aktif siyasete girmeden önce öğrenim gören kızına verdiği bursu sosyal medya hesabından ifşa eden AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu,  bir grup yerel gazeteci tarafından protesto edildi. Gazeteciler aralarında topladıkları parayı Nevzat Cingirt’e vererek Sarıoğlu’nu kınadı.

 

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu geçtiğimiz gün hakkında yapılan haber sonrası, haberi gündeme getiren gazetecinin kızına verdiği destek bursunu sosyal medya hesaplarından kamuoyuna duyurdu.

Hakkında gündeme taşınan haber sonrası konuyla ilgili açıklama yapması beklenen AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunarak, gazeteci Nevzat Cingirt’in kızına burs verdiğini açıklamış ve açıklamasında “Kızına burs verirken iyiydik de şimdi mi kötü olduk” gibi çirkin ifadelerde bulunmuştu.

 

Gazetecilere yapılan bu hakaretin kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten basın mensupları, aralarında topladıkları parayı AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’na vermek üzere Nevzat Cingirt’e teslim ettiler. Kızına verilen burs ücretinin tamamını faiziyle birlikte Sarıoğlu’na teslim eden Cingirt “Öncelikle bana gösterdiğiniz dayanışma için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Konuyu biliyorsunuz, çok fazla uzatmaya da gerek yok. Akçakoca AK Parti İlçe Başkanı kendisiyle ilgili yaptığımız bir haberden ötürü habere cevap vereceği yerde, kendisi normal bir iş adamıyken, siyasetçi değil iken kızıma verdiği bursu gündeme getirdi ve bunu sosyal medyaya taşıdı. Bu nedenle siyasetçilerin öncelikle temiz, ahlaklı, düzgün iş yapmalarını istiyorum’ dedi.

 

“Bu parayı Esvet Sarıoğlu’nun hesabına geçirdik”

Esvet Sarıoğlu tarafından verilen burs ücretinin tamamını kendisine teslim ettiklerini belirten Cingirt, “Benim kızım iki tane üniversite bitirdi. 8 yıllık öğrenim hayatının 5 yılını Eskişehir’de 3 yılını İstanbul’da geçirdi. Bu siyasetçi kardeşimiz, hala kardeşim diyorum kendisine kızımın 8 yıllık öğrenim hayatının içinde 14 ay kızıma burs adı altında para yatırmıştır. Faizlerle beraber hesaplattırdık toplam 2 bin 800 lira bu para arkadaşlar. Sizlerin de yardımıyla bu parayı Esvet Sarıoğlu’nun hesabına geçirdik. Ayrıca son kez şunu söylemek istiyorum, yine o konuşmasında benim insanlara şantajla, tehditle haber yaptığımı, para aldığımı ima ediyor” ifadelerinde bulundu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL