banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Denetimler genişletilmeli

Düzce Valiliği tarafından İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile yapılan maske denetimleri, İstanbul Caddesi, Hastane Caddesi, Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi’ne sıkıştırılmamalı, daha geniş çapta yapılmalı.   Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında..

Denetimler genişletilmeli

Düzce Valiliği tarafından İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile yapılan maske denetimleri, İstanbul Caddesi, Hastane Caddesi, Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi’ne sıkıştırılmamalı, daha geniş çapta yapılmalı.

 

Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında yapılan ve bir çok kurum temsilcisinin de katıldığı maske denetimleri, sabahın erken saatlerinde İstanbul Caddesi, Hastane Caddesi, Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi güzergahlarında yapılıyor. Sabah saatlerinde vatandaş yoğunluğunun az olması ve sürekli aynı güzergahlarda yapılması, denetimlerin ne kadar etkili olduğu sorusunu akılları getiriyor.

Özellikle öğleden sonra insan yoğunluğunun arttığı bu sokaklarda , akşam saatlerinde kafelerin yoğun olduğu caddelerde denetim yapılması, maske takmayan ve sosyal mesafeyi korumayan insanlar için daha etkili olabilir.

Kafelerde masalar dipdibe

Bazı kafelerde masa mesafelerinin nerdeyse 1 metrenin de altında olduğu, sosyal mesafe kurallarına uygun oturma düzenlerine uyulmadığı Gazetemize gelen şikayetler arasında.  Kafelerin çok olduğu caddelerde insan kalabalığının da çok olduğu ve bir çoğunun da maske dahi takmadığı da dillendirilen şikayetler arasında yer alıyor.

 

Vali Atay’ın denetimlere katılmasının vatandaş açısından çok caydırıcı olduğu gözle görülen denetimlerde, denetlenen alanın biraz daha genişletilmesi ve özellikle kafelerde denetimlerin arttırılması gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL