banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

DEPREMİ TAHMİN ETTİ

Dünyanın dört bir yanında depremler bilinemez denilirken aslen Düzce’li olan ancak Bolu’da görevli isminin açıklanmasını istemeyen ancak DepArSisTr adı ile internette yer alan deprem analizcisi hemşehrimiz ülkemiz de olan depremler..

DEPREMİ TAHMİN ETTİ

Dünyanın dört bir yanında depremler bilinemez denilirken aslen Düzce’li olan ancak Bolu’da görevli isminin açıklanmasını istemeyen ancak DepArSisTr adı ile internette yer alan deprem analizcisi hemşehrimiz ülkemiz de olan depremler ile ilgili tahminlerini ortaya koyuyor.
Kendi oluşturduğu sistem ile ülkenin dört bir yanında deprem riskini belirleyerek kerdi sitesinde yayınlıyor.
Son İzmir depremini 3 kasım günü İzmir civarında 4,8 büyüklüğünde bir deprem riski bulunduğunu sitesinde bildirmişti, risk bulunduğunu 3 kasım akşam saatlerinde saat 20.40 da 4,7 olarak açıklamıştı… DepAr.SisTr sitesinin sahibi kişi, İzmir bölgesinde saat3.29 da olan deprem sonrasında sitesinde geleceği belli idi geçmiş olsun İzmir mesajları yayınlamıştı.
4 kasım sabahı ise İzmir bölgesinde risklerin artığı bilgisi siteden paylaşılırken ,daha sonra deprem stresinin bölgede azalmaya başladığını da sitesinde açıkladı.
DepArSisTr sitesinde
Bolu,elmalık,Kaynaşlı kuzey,Konuralp Karasu
Bolu,Düzce,Sakarya,İstanbul Kuzey
Bursa güney,Balıkesir,Bergama Ayvalık çapraz
İzmir kuzey,Akhisar manisa,Balıkesir güney,
Güney MNarmara denizi ile Karasal
Batı Marmara denizi
Orta Marmara denizi
Fatihin İstanbul, ismini verdiği hatlarda deprem risklerini takip ediyor ve tahminlerini paylaşıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL