banner
Düzce Yerel

DİKKAT! SGK’LAR YARIN DA ÇALIŞACAK!

Borçlanma yaparak prim gün sayılarını doldurmak isteyen EYT’lilerin borçlanma tutarlarına yapılacak zamdan etkilenmemeleri için 1 gün kaldı. Başvurular e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. İşte 1 Ocak’tan itibaren borçlanma tutarlarında yaşanacak fiyat..

DİKKAT! SGK’LAR YARIN DA ÇALIŞACAK!

Borçlanma yaparak prim gün sayılarını doldurmak isteyen EYT’lilerin borçlanma tutarlarına yapılacak zamdan etkilenmemeleri için 1 gün kaldı. Başvurular e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. İşte 1 Ocak’tan itibaren borçlanma tutarlarında yaşanacak fiyat artışları…

Yeni yıldan itibaren iğneden ipliğe gelecek zamlardan biri de emeklilikte yaşa takılanların (EYT) ödediği borçlanma tutarlarında yaşanacak.

Borçlanma tutarlarındaki zam oranı asgari ücretteki artışa göre belirlendiği için, 1 Ocak’tan itibaren asgari ücretteki artış kadar günlük borçlanma tutarı artacak.

2023’te geçerli olacak 8 bin 507 TL’lik asgari ücret yüzde 54,66 oranında artırıldığı için, borçlanma rakamları da 2023 yılı itibarıyla bu oranda artmış olacak.

Ancak yıl bitmeden son 3 gün içinde başvuru yapanlar yüzde 54,66’lık artıştan etkilenmeyecek.

GÜNLÜK MİNİMUM TUTAR 69 TL’DEN 106,7 TL’YE ÇIKACAK
Bu yıl borçlanmalarda günlük ödenecek minimum tutar 69 TL idi. 1 Ocak’tan itibaren bu tutar 106,7 TL’ye çıkacak. En yüksek tutar ise 2022’de 517 TL iken, 2023’te 799,5 TL’ye yükselecek.

EYT’liler ile ilgili dün açıklanan yeni düzenleme sonrası, borçlanma yaparak prim gün sayılarını doldurmak isteyen vatandaşlar Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinde uzun kuyruklar oluşturmuştu.

SGK’LAR YARIN DA ÇALIŞACAK!

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) yapılan açıklamada, “Sosyal Güvenlik il müdürlüklerimiz ve Sosyal Güvenlik merkezlerimize yapılan borçlanma başvurularının yoğunluğu göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın borçlanma başvurularının alınması adına tüm Sosyal Güvenlik il müdürlüklerimiz ve Sosyal Güvenlik merkezlerimiz 31 Aralık Cumartesi 09.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecektir.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL