banner
Düzce Yerel

DOLAR’IN KUR’U!..

Sevenin sevdiğine yaptığı KUR’U duymuştuk, Lakin Amerikan parasının Türk milletine yaptığı KUR bize acı gelmeye başladı sevgili okurlar. Şimdi herkes Amerikan Dolarının değerinin yükseldiğini zannediyor. Bana göre 1 Dolar dünyanın..

DOLAR’IN KUR’U!..

Sevenin sevdiğine yaptığı KUR’U duymuştuk,

Lakin Amerikan parasının Türk milletine yaptığı KUR bize acı gelmeye başladı sevgili okurlar.

Şimdi herkes Amerikan Dolarının değerinin yükseldiğini zannediyor. Bana göre 1 Dolar dünyanın her yerinde 1 Dolar.

Aslında Türk Lirasının değeri hızla düşüyor..

 

Hele ki her şeyimiz Amerikan Dolarına endeksli olunca, fırsatçıların ve bizi idare edenlerin ekmeğine sadece yağ sürmüyoruz. Üzerine kaymak ve Bal ilaveli bir durum oluyor..

 

Sevgili Partili Cumhurbaşkanımız kendini Ekonomist olarak ilan ettiğinden beri ülke ekonomik olarak hızla batağa saplanıyor.

Hele ki; şanlı edebiyatımıza giren “FAİZ SEBEP, ENFLASYON SONUÇ..” veciz sözünden sonra, bu teorininde Türk Parası gibi hızla yerlere düşmesine rağmen, kuru bir inat uğruna bu mazlum Milleti hepten dilenci yapmasına ben ufak aklımla anlam veremiyorum.

 

Hele ki bu yanılgıyı NAS (Kur’an ve Sünnete göre) gibi dini bir derimle süsleyince hepten sıvamaya başladık Beyler….

Ne demişti Sayın Partili Cumhurbaşkanımız, “NAS’a göre Faiz haram..” diyerek %16 olan Faizimizi 1 puan indirilerek %15’e düşürdü. Tabiiki Amerika’nın Doları bu düşüşle zıpkın gibi fırladı..

Demek ki, biz İslam’ıda anlamadığımızdan haram olan % 16 Faiz, %15’e düşürülünce helal olmuyor. Bari hepten ortadan kaldırsaydınız bankalara gırtlağına kadar faiz borcuna giren vatandaşlarımız rahatlardı değil mi?.

 

Üretim olmayan bir ülkemizde, her şeyimizi dışarıdan Amerikan Doları ile alınca tabiiki sabit gelirli vatandaşlarımızda sıkıntı oluyor. Kendi gelirleri Amerikan Doları karşısında minnacık kalınca da isyanlar ve şikâyetler başlıyor tabiiki.

 

Hükümet her seferinde gözümüze sokar gibi “köprüler, yollar, havaalanları ve hastaneler yaptık” diye bize hava atıyorlar ya.

Hah o yapılanların tamamı Amerikan Dolarına endeksli. Yani ödemelerimizi Dolar ile yapıyoruz. Birde yolcu, hasta ve geçiş garantili..

Geçmediğin yoldan, yatmadığın hastaneye ve binmediğin uçağın havaalanına Dolar karşılığı para ödüyorsun ey benim saf bir o kadarda kör vatandaşım..

Türk Parası karşısında Amerikan Dolarının değeri arttıkça bu böbürlenerek anlattıkları kazıklar pardon hizmetlerin ödemesi de artıyor sevgili vatandaşlar.

 

Gelelim “NAS” konusuna,

NAS’a göre Faiz haram değil mi? elbette haram.

Pekâlâ; NAS’a göre devlet malını yani Mal-i Yetimi yemek, Kumar oynatmak, Çevreyi talan etmek, Nifak çıkarmak hatta hiçbir Müslümanın yapmaması gereken YALAN söylemek Helal mi? Haram mı Eeeey! İslam Dini Ulemaları…

 

Ülkede hemen hemen her gün sayısal loto, milli piyango veya kazı kazan gibi bu milletin umutlarını sömüren kumarı hadi kaldırın.

Veya Su parası, Elektrik parası gibi giderleri bir gün geciktirmeli ödeyin de bak o zaman nasıl geçiriyorlar faizi bir görün. Birde açma kapama ücretini de kilitlerler anlarsın Hanya’yı Konya’yı.

En çok gücüme giden ne biliyor musunuz sevgili okurlar. Faturayı yazma ücretini de benden almıyorlar mı çıldırıyorum. Sanki şirket benim, çalışanın ücreti de bana ait.

 

Evet, Sayın Cumhurbaşkanım NAS’a göre vatandaşını söğüşlemekte, söğüşletmekte haram, bunu da ben hatırlatayım size.

 

NAS’a göre İsrafta haramdır, vatandaşın sıkıntı içinde yaşarken sen tıksırıncaya kadar yersen zaten insan değilsin.

Mazlumun ahı zaten sizi televizyon karşısında Kur’an okumakla da kurtarmayacak bilesiniz.

 

Her şeye zam geliyor Ey! Bizi yönetenler. Müdahale edin ne duruyorsunuz. Türk çiftçisi bitik ve hepsi icralık. Tarlasını satsa aldığı banka kredisinin faizini ödeyemiyor. Traktörü hacizli. Kendi malını kendisi çalıp saklıyor.

Esnaf zaten kepenk açıp kapatıyor. Banka borçları bundan sonra umurunda bile değil. Tüm malını satsa Banka borcunu kapatmıyor.

Bu işte fırsatçılık yapanları da, bunların önünü açanın Allah belasını verecek. Bari muktedir olduğunuzu burada gösterin.

Öyle “Kurtuluş Savaşı” pozlarına da bürünmeyin. Bu ülkenin yoktan var oluşunu bu tür şahsi hatalarından sonra kirli emellerinize de kullanmayın.

Sosyal Medyada “VATANINA VE DEVLETİNE SAHİP ÇIK” etiketleri de sizi kurtaramayacak.

 

Vatan ve Devlet zaten bizim, onu kanımızın son damlasına kadar sahip çıkarız biz.

Siz ne benim Vatanımsınız ne de Devletim.

Siz sadece bu vatanı ve devleti yöneten Hükümetsiniz. Yani gelip geçicisiniz.

Benim Vatanım ve Devletim siz gitseniz de kıyamete kadar baki kalacak.

Tabiiki sizin tuzunuz kuru, tüm birikimleriniz Amerikan Doları veya Avrupa Avrosu..

 

Bakın size bir vatandaş olarak tavsiyede bulunayım.

Madem Devleti ve Milleti bu kadar düşünüyorsunuz, bu kadar çok seviyorsunuz. İstifada bir erdemdir ve güven tazelemek için sandığı ortaya koyun.. Seçim yapılsın, seçilirseniz ölümüne arkandayız.

Ülkemde HAİN ilan edilen BAE kabile devletine bu ülkenin çakıl taşını satarsanız, bu dünyada da, ahirette de iki elim yakanızdadır bilesiniz. Amerikan Doları gibi bize KUR yapmayın vesselam…

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL