banner
Düzce Yerel

DÖRTBİN PARÇA ESER SERGİLENDİ

Akçakoca Kaymakamlığı Halk eğitim merkezi müdürlüğünün açtığı kurslarda üretilen el emeği göz nuru çalışmalar sergilendi. Yıl içerisinde faaliyet gösteren yaklaşık 20 AYRI KURSTA üretilen 4000 parça eserin yer aldığı serginin..

DÖRTBİN PARÇA ESER SERGİLENDİ

Akçakoca Kaymakamlığı Halk eğitim merkezi müdürlüğünün açtığı kurslarda üretilen el emeği göz nuru çalışmalar sergilendi.
Yıl içerisinde faaliyet gösteren yaklaşık 20 AYRI KURSTA üretilen 4000 parça eserin yer aldığı serginin açılışını Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can ,Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz İyi Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum Ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sinan Bozkurt birlikte gerçekleştirdiler.
Akçakoca belediyesi nikah salonu ve ilave alanlarda açılan ve üç gün sürecek sergide ilgi gören sergide kursiyerlerin 10 ayrı dalda ürettikleri başta biçki dikiş -nakış olmak üzere ahşap boyama Yağlı Boya Resim Rölyef, Geri Dönüşüm , Taş boyama ve amiguri çalışmaları büyük ilgi gördü ve beğenildi.

Gün boyunca çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği ve büyük ilgi gören sergiyi gezen Kaymakam Can ve Başkan Yanmaz kursiyerler ile sohbet ederek çalışmalar ile ilgili bilgiler aldılar.
Sergiye ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Okan Yanmaz basın mensuplarının sorusu üzerine anlattığı izlenimlerinde “ Bugün çok güzel bir etkinliği şahit olduk. Ancak bu güzel eserlerin sergilenmesi gereken bir binanın ne kadar çok gerekli olduğu ortaya çıktı.
Burada eserleri sergilenen birçok yetenekli Genç Yaşlı Kadın Erkek vatandaşımız daha iyi imkanlar sunulması halinde mutlaka daha iyi çalışmalar üreteceklerdir.


Kendilerini daha çok geliştirmeleri için hem üretecekleri hem de sergileyecekleri bir binaya ihtiyaç var . Bununla ilgili girişimlerde bulunduk İnşallah 1000 metrekarelik bir alanda hem sergi hem de çalışma salonları yer alacak bir yapıyı yakın süre içerisinde Akçakoca’mıza kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL