banner

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi neden kapalı?

Pandemi dolayısıyla kapatılan Düzce Ağız ve Diş Hastanesi 7 aydır kapalı. Düzce dışındaki bütün illerdeki hastaneler ise vatandaşa hizmet vermeye  aylar önce başlarken, Düzce’de sadece acil diş çekimi dışında bir..

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi neden kapalı?

Pandemi dolayısıyla kapatılan Düzce Ağız ve Diş Hastanesi 7 aydır kapalı. Düzce dışındaki bütün illerdeki hastaneler ise vatandaşa hizmet vermeye  aylar önce başlarken, Düzce’de sadece acil diş çekimi dışında bir hizmet verilmemesinin nedenini vatandaş merak ediyor.

 

Covid-19 enfeksiyonunun ülkemizdeki seyrine bağlı olarak Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün kararı ile diş hekimliğinde 1 Haziran itibarıyla normalleşme süreci başladı  ve kademeli olarak Diş hastaneleri açıldı.

Pandemi öncesi hasta muayene sayısının yaklaşık yüzde 30 azaltılarak ve hastalar arasında dezenfekte için belirli süre bırakılarak muayeneye devam edileceği açıklandı. Bolu, Sakarya ve İzmit Körfez ve Derince’de bulunan ağız ve diş sağlığı hastaneleri açılırken, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi 7 aydır kapalı.  Yedi ay önce diş tedavisi başlanılan hastalar bu süreç içinde başka illerdeki hastanelere gitseler de dosyaları Düzce Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinde açık olduğu için tedaviden faydalanamıyor.

 

Özel Diş doktorlarının pandemi kurallarına uyarak muayeneye başladığı Düzce’de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin hala açılmaması, sadece acil diş çekimi yapılması akıllara hastane ile ilgili farklı bir sorun yaşanıp yaşanmadığını getiriyor. Düzce halkı hastanenin neden açılmadığı sorusuna cevap bekliyor.

YORUMLAR (1)

  1. Osman Kesen diyorki:

    Bende merak ediyorum, ne zaman açılacak. Benimde İşlemlerim yarım kaldı. Çevre iller açık 182 hattı randevu veriyor. Düzce neden 7 aydır kapalı. Düzce de ağız ve diş hastanesi varken çevre illere neden gidelim. Hastahanenin bir an önce açılmasını istiyoruz. Sn. Valimizin konu ile ilgilenmesini istiyoruz.

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL