banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

DÜZCE KASRI’NDA ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Düzce Mutfak Sanatları Merkezi yapılmak için yıkılan Düzce Kasrında çalışmalar sürüyor. Düzce’nin İl olmasının ardından ilk Vali Fikret Güven tarafından yapılan Düzce Kasrı, tadilat yapılırken, Düzce Belediyesi tarafından yıkılmış ve..

DÜZCE KASRI’NDA ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Düzce Mutfak Sanatları Merkezi yapılmak için yıkılan Düzce Kasrında çalışmalar sürüyor.

Düzce’nin İl olmasının ardından ilk Vali Fikret Güven tarafından yapılan Düzce Kasrı, tadilat yapılırken, Düzce Belediyesi tarafından yıkılmış ve yerine Düzce Mutfak Sanatları Merkezi yapılacağı açıklanmıştı.

Uzun süre çalışma yapılmayan Düzce Kasrını sık sık haber yaparak,  inşaatın tamamlanacağı zamana yetişmeyeceği konusunda uyarılarda bulunmuştuk.

Bu hafta inşaat alanına gittik ve gördük ki oldukça yoğun bir çalışma var.

Bina hemen hemen şekillenmiş, zemin döşemesi yapılmış, dış cephe döşemesi yapılıyor.  Eski Düzce Kasrına kıyasla neredeyse iki kat daha büyük bir binanın şekillendiği alana, bir de engelli vatandaşlarımız için özel raylı sistem bir rampa yapılıyor.

21 Aralık’ta binanın biteceği yönünde haberlerimizin altına yorum yapan Düzce Belediyesi çalışanlarının aksine, bina yılbaşına yetişecek gibi durmasa da, çalışmaların hava şartlarına göre oldukça yoğun olması, bizleri sevindirdi.

İnşaatın tamamlanması, iç donanımının yerleştirilmesi, çevre düzenlemesinin tamamlanması ve hizmete açılması 2021 yılının mart-nisan aylarını bulacak gibi görünüyor. Eski binanın yıkımının ardından hemen çalışmalara başlanılsa ve bugün yapılan çalışma zamanında yapılsa idi Düzce Belediyesinin verdiği tarihte bu proje tamamlanmış ve hayata geçmiş olabilirdi.

İki üç ay gecikmeyle de olsa, Belediye tarafından başlatılıp tamamlanmış bir projenin varlığı hepimizi mutlu ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL