banner

Düzce Mart ayından bu yana susuz

Su şehri Düzce’de Mart ayından bu yana 3. Kat ve üzerinde insanlar susuzluk yaşıyor.  Düzce Belediyesi ise vatandaşın isyanını duymuyor.   Dört bir yanı su kaynakları ile dolu olan su..

Düzce Mart ayından bu yana susuz

Su şehri Düzce’de Mart ayından bu yana 3. Kat ve üzerinde insanlar susuzluk yaşıyor.  Düzce Belediyesi ise vatandaşın isyanını duymuyor.

 

Dört bir yanı su kaynakları ile dolu olan su şehri Düzce’de Mart ayından bu yana yaşanan su sorunu bir türlü çözümlenemedi. Özellikle binaların 3. Kat ve üzerine su çıkmaması vatandaşları canından bezdirdi. Yedi aydır su  sorununu çözemeyen yerel yönetim, arada bir tepkileri azaltmak için küçük hamleler yaparak birkaç gün insanları rahatlatsa da su sorununa uzun soluklu bir çözüm bulamadı.

 

Pandemi döneminde, salgından korunmanın en önemli adımlarından biri olan hijyeni su olmadan sağlaması beklenen Düzceliler, Düzce Belediyesinin kendi sosyal medya sitelerinden paylaştıkları her çalışmanın altına onlarca yorum yazarak susuzluklarını dile getirse de , Belediye konuyla ilgili varsa bir çalışma hangi aşamada olduğunu ısrarla  paylaşmıyor.  Bu durumda da kendilerini umursamadıklarını düşünen vatandaşların tepkisi daha da artıyor.

Faruk Özlü’nün göreve geldiği 2019 yazında da aynı su sıkıntısı yaşanmış, 2019 yazı da Düzceli vatandaşlar için susuz geçmişti. O dönemde hiçbir çalışma yapmayan Düzce Belediyesi sorunu çözmemiş, 2020 yazına su sorununu kucağında bulmuştu.  Yaz aylarının bitmesi ve yağışların başlamasıyla belki önümüzdeki günlerde su sorunu doğal yollarla çözülecek ama, kalıcı bir proje üretilmezse 2021 yazı çok daha susuz geçecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL