banner
Düzce Yerel Gündem

DÜZCE MERKEZDE KAÇ HANE VAR?

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta ,102 bin haneyi kapı kapı dolaşarak maske dağıttık açıklaması  yeni bir tartışma konusu yarattı. Düzce’de herkes merkezde kaç hane olduğunu sorguluyor. Düzce Belediyesi yaptığı açıklamayla..

DÜZCE MERKEZDE KAÇ HANE VAR?

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta ,102 bin haneyi kapı kapı dolaşarak maske dağıttık açıklaması  yeni bir tartışma konusu yarattı. Düzce’de herkes merkezde kaç hane olduğunu sorguluyor.

Düzce Belediyesi yaptığı açıklamayla yine kafaları karıştırdı.  1 Milyon 200 bin adet maskeyi 56 mahallede toplam 102 bin haneye kapı kapı dağıttıklarını açıklayan belediyenin bu açıklamasının ardından Düzce’de herkes merkezdeki hane sayısını araştırmaya başladı.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü 2019 verilerine göre Düzce’de hane halkı  sayısı toplam 105 bin 412. Bu sayı Düzce geneline ait. Yani ilçelerdeki haneler de bu yasının içinde.

Eğer Düzce Belediyesi 56 mahallede 102 bin konuta kapı kapı maske dağıttıysa , 7 ilçe 2 belde de  toplam 3 bin 412 hane mevcut demektir.

Ayrıca yine Düzce Belediyesi tarafından açıklanan rakamlara göre, 1 milyon 200 bin adet maske 102 bin haneye dağıtıldı ise hane başına 11.765 adet, yani 11 bütün birde yarım maske dağıtmış olması gerekiyor.  Ancak bildiğimiz kadarıyla dağıtılan maske paketlerinin içinde 10’ar adet maske mevcut.  Yapılan açıklamadaki rakamlara göre eğer paketler 10’ar adetten ise o zaman da 105 bin değil 120 bin haneye dağıtım yapmış olmalılar.

Tüm bu verilere göre şimdi hepimizin kafasında aynı soru var!!!

Düzce merkezde 102 bin hane var mı?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL