banner
Düzce Yerel

DÜZCE’DE AĞAÇLAR KESİLEREK ÖLÜR!

Düzce belediyesinin ağaç kesme merakı ve isteği mezarlıktan sonra bu kez de merkezdeki sokaklardaki ağaçlara bulaştı. Bilindiği gibi Ağaçlar ayakta ölür sözü vardır…. Düzce belediyesine göre ise ağaçlar kesilerek öldürülürler…..

DÜZCE’DE AĞAÇLAR KESİLEREK ÖLÜR!

Düzce belediyesinin ağaç kesme merakı ve isteği mezarlıktan sonra bu kez de merkezdeki sokaklardaki ağaçlara bulaştı.
Bilindiği gibi Ağaçlar ayakta ölür sözü vardır…. Düzce belediyesine göre ise ağaçlar kesilerek öldürülürler… Aynı kentin değişik yerlerinde olduğu gibi… aynı mezarlık da yapılan talan gibi… bu gün Akçakoca caddesinde olduğu gibi…
Düzce belediyesine ait ekipler, ellerinde kısa bir kesim motoru ile ağaçların başlarına geliyorlar önce dalları kesiyorlar sonrada ağacı gövdesinden yok ediyorlar…Çevreye ise ,ağaçların yaşlandığını, hatta içinin bile boşaldığını iddia ediyorlar… Ağacın içine ellerini sokuyorlar ,içinden parçalar çıkarıyorlar sonrada basıyorlar kesim motorunun tetiğine….
Bu gün Akçakoca caddesinde aynı bunlar yaşandı…
Kültür mahallesi ,Bedrettin Maradit sokağı ile Akçakoca caddesinin keşiştiği yerdeki , başındaki yıllanmış dut ağacı ki , 2021 yılında üzeri dutlardan geçilmiyordu… ağacın ortasındaki oyuktan sokulan ellere kurban edildi ve kesildi…Akçakoca caddesi üzerinde bir başka ağaç da aynı gerekçelerle yok edildi..


Şimdi merak ediyoruz Düzce dışında herhangi bir şehirde ağaçlar böyle kolay kesilebiliyormu ?
Bu ağaçlar yıllardır buralarda dururken belediyede görev yapan park ve bahçeler müdürlerimi ağacı çok seviyorlardı …yoksa bu gün görevde olanlar mı ağacı sevmiyorlar….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL