banner
Düzce Yerel

DÜZCELİLER GÜNÜ

Yerel çeçimler en son 31.mart 2019 tarihinde yapıldı. Yani üzerinden tamı tamına 3 yıl 4 aylık bir süre geçti.. Bu günkü başşşkan bey’in belediye başkanı koltuğuna oturmasından bu yana …..

DÜZCELİLER GÜNÜ

Yerel çeçimler en son 31.mart 2019 tarihinde yapıldı. Yani üzerinden tamı tamına 3 yıl 4 aylık bir süre geçti.. Bu günkü başşşkan bey’in belediye başkanı koltuğuna oturmasından bu yana … aradan geçen bunca zaman da yaz aylarında etkinlik yapılmadı hem de Düzce festivali benzeri şeyler akıllara gelmedi.. derken 2023 genel seçimlerine doğru başşkan beyin veya çevresinin aklına etkinlik yapalım halkı eğlendirelim diye fikir geldi. Üstüne üstlük bunu Ağustos ayının birinci gününü Dünya Düzceliler günü olarak ilan ettiklerini öğünerek açıkladı. B ir kere ben yaptım oldu ile olmuyor.. Kimseye fikir danışılmadı.. daha da ötesi belediye meclisine bile danışılmadı tek seçici ve yapıcı başşşkan bey olduğundan meclisini bile umursamadı.. aynen meclise başkanlık yapmadığı gibi.. bu arada 8 gün süreceği söylenen etkinliklere kaç TL para harcanacağını da açıklamadılar, zaten her şeyde yapılan gibi..
Herkes yaptığını Düzce’de ilk kez kendi yaptı zannediyor ya…
Oysa
Düzce’yi güzelleştirme ve kalkındırma derneği adını bir zamanlar taşıyan bir dernek vardı bu dernek bir dernek olmasına rağmen Kültür bakanlığının Valiliğin, zamanın belediyelerinin destekleri ile tamı tamına9 kez DÜZCE ULUSLARARASI HALK OYUNLARI VE TURİZM FESTİVALİ’ni yaptı…
O gün olduğu gibi bu günde meşhur olan bir çok sanatçı Düzceliler ile buluşturuldu… Düzce’deki okulların her birinde oluşan halk oyunları ekipleri ilçelere götürüldü, aynı ekipler şehir içinde gündüzleri değişik mahallelerde oyunlarını sergelediler.Hatta Bu gün ben yaptım denilen ve ilk kez olduğu söylenen Konuralp’deki tiyatroda DÜZCE ULUSLAR ARASI HALK OYUNLARI VE TURİZM FESTİVALİ’nin etkinlikleri yapıldı. yurt dışından halk oyunları ekipleri getirildi.. Bu festival Kültür bakanlığının festivaller listesine girdi..Bakanlığın sanatçıları Düzce’ye geldi Konserler verdiler.her etkinlik de ,daha da ötesi Anıt Park full doldu, 9 festivalde de olay gerçekleşmedi .
Bu gün yapacaklarını öğünerek basına anlatanlar ,Depremin sonrasında başarı ile gerçekleştirilen DÜZDER’in festivallerini hatırlamazlar zaten Düzce’de değillerdi..
Düzder’in festivalinin sonuncusu içinse İHA muhabiri Ali Yıldız o günlerde ajansına aşağıdaki haberi geçmişti…
19 TEMMUZ 2010
Düzce 9. Uluslararası Halk Oyunları Kültür ve Turizm Festivali’nin 3. akşamında Sanatçı Ebru Polat ve Volkan Konak sahne aldı.
ALİ YILDIZ
DÜZCE
Konseri yaklaşık 60 bin kişi izledi. Düzce’yi Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği tarafından bu yıl 9. düzenlenen Düzce Uluslararası Halk Oyunları Kültür ve Turizm Festivali devam ediyor. Festivalin 3. gününde Ebru Polat ve Volkan Konak sahne aldı. Polat, Kalp Ayazı isimli son albümünden sevilen şarkılarını söyledi.

Polat’ın ardından Karadenizli sanatçı Volkan Konak sahneye çıktı. Konak, Göklerde Kartal Gibiydim adlı son albümünden sevilen şarkılarını seslendirdi. Okuduğu şiirlerle şarkılarını seslendiren Konak’a binlerce kişi eşlik etti.

Mimoza Çiçeğim adlı şarkısının hikayesini de seyircilerle paylaşan Konak’dan sonra sahneye çıkan . Konak’ın orkestrasında yer alan Selim Bölükbaşı da kemençesi eşliğinde söylediği şarkı ile büyük alkış aldı. Konseri yaklaşık 60 bin kişi izledi.
Bunu iyi okuyun ve daha iyisini yapamadığınız da başarılı olamazsınız
Yazıların devam edecek, çünkü yazılacak çok şey var…
Düzce Ahali bunları yazmaya devam edecek. .Birileri basın toplantılarına da açıklamalarına da Düzce Ahali’yi davet etmese de….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL