banner
Düzce Yerel Gündem

EKİM’DE YAPIDI OCAK’TA SİLİNDİ!

Düzce Belediyesinin  2020 yılının teması olarak belirlediği  “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” kapsamında Düzce merkeze yaptığı bisiklet yollarının boyaları şimdiden silindi. Düzce Belediyesi tarafından kentin dört bir yanına yapılacağı söylenen..

EKİM’DE YAPIDI OCAK’TA SİLİNDİ!

Düzce Belediyesinin  2020 yılının teması olarak belirlediği  “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” kapsamında Düzce merkeze yaptığı bisiklet yollarının boyaları şimdiden silindi.

Düzce Belediyesi tarafından kentin dört bir yanına yapılacağı söylenen bisiklet yolları için ilk çalışma İstanbul Caddesi ve Hastane Caddesi üzerinde yapılmıştı. Ekim aylarında yapılan ve Düzcelilerin büyük kesiminin tepkisine neden olan kaldırımların üzerine mavi boya ile çizilerek yapılan bisiklet yollarının boyaları şimdiden birçok yerde silindi bile.

Şehir içi trafiğin Düzce’deki mevcut hava kirliliğine etkisinin  % 23 ile 27 arasında belirlenmesi ile önemini daha da arttıran bisiklet kullanımının yaygınlaşması, Düzce’nin hava kirliliğinin bir nebze de azalmasına katkı sağlayacak.

Aslında bu amaçla tema olarak belirlenen Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” teması fikir olarak olumlu olsa da, uygulanabilirliği bu şartlarda zor görünüyor. Düzce Belediyesi tarafından doğru planlama yapılmadan, zaten yeterli olmayan kaldırımlara mavi boya kullanılarak çizilen bisiklet yollarının boyaları bir çok yerde silindi.

Bu çalışmaya harcanan bedel böylece boşa gitmiş oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL