Düzce Yerel Genel Güncel Gündem Sağlık

EN SON NE ZAMAN DEZENFEKTE YAPTINIZ? DİYE SORDUK!!!

7 Aralık 2020 Pazartesi günü dağıtımı yapılan gazetemizde sizler için sormuştuk : “En son dezenfekte çalışmasını ne zaman yaptınız” diye.. Ve hatta Belediyenin kendi sitesinden geriye dönük tarama yaptık ve..

EN SON NE ZAMAN DEZENFEKTE YAPTINIZ? DİYE SORDUK!!!

7 Aralık 2020 Pazartesi günü dağıtımı yapılan gazetemizde sizler için sormuştuk : “En son dezenfekte çalışmasını ne zaman yaptınız” diye..

Ve hatta Belediyenin kendi sitesinden geriye dönük tarama yaptık ve gün gün yapılan çalışmaları sizin için yazmıştık.  En son sokakların 26 Nisan’da dezenfekte edildiğini gördük.

Düzce Belediyesi, aylar sonra nihayet dün gece dezenfekte çalışması yaptı. Gece boyunca neredeyse tüm Düzce’yi ilaçladıklarını açıkladıkları bir basın açıklamasını mail olarak basına servis ettiler.

 

İŞTE GAZETEMİZDE DÜN YAYINLADIĞIMIZ HABERİMİZ!!!

Korona virüs ile mücadele kapsamında 2020 yılının ilk 4 ayında yoğun bir şekilde, dezenfeksiyon çalışması yapan Düzce Belediyesi,  vakaların son hızla arttığı ve tekrar kısıtlama sürecine girilen son aylarda hiçbir çalışma yapmamasının sebebi nedir? Cumayeri Belediyesi sokakları köpüklü sularla yıkayarak temizlerken, Düzce Belediyesi ne yapıyor???

 

Korona virüs ile mücadelenin ilk aylarında yoğun şekilde çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi, halkın yoğun olarak kullandığı bir çok yerde  düzenli olarak dezenfekte çalışması yapıyordu.  Halkın yoğun olarak kullandığı üst geçitler, halkın ortak kullanım alanları olan otobüsler, duraklar, taksiler, kamu kurumları gibi bir çok alanda dezenfeksiyon çalışması yapan Düzce Belediyesi, uzun zaman önce bu çalışmaları bıraktı.

Salgının pik yapması ve vaka sayılarındaki artış hızının ilk dönemden bile daha fazla olması da Düzce Belediyesini harekete geçirmedi. Şehrin hiçbir alanında dezenfeksiyon çalışması yapılmaması, sokakların yıkanmaması, vakaların artmasına katkı sağlayan etkenler arasında değil mi?

Cumayeri Belediyesi virüsün yayılımını engellemek için, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince Ana Cadde ve Sokaklar da köpüklü suyla dezenfekte işlemi yapılırken, Düzce Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarını geriye doğru taradığımızda 25 Kasım’da mikrobüsleri dezenfetke ettiğini, 7 Kasım’da mikrobüsleri dezenfekte ettiğini, 22 Eylül’de mikrobüsleri dezenfekte ettiğini,  10 Eylül’de mikrobüsleri dezenfekte ettiğini, 26 Nisan’da da sokakların dezenfekte edildiğini görüyoruz.

Yani Düzce Belediyesi,  Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer’e bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü en son cadde ve sokak dezenfekte işlemini 26 Nisan’da yapmış, sonrasında  Eylül ve Kasım ayında sadece mikrobüsleri dezenfekte etmiş. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında her hangi bir dezenfekte çalışması yapılmamış.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL