banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Eski Bakanların hepsi törene katıldı

AK Parti’den 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı olan 3 eski bakandan iki tanesi dün illerinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılarak halkın bayramını kutladılar. Belediye Başkanı koltuğuna oturan 3 eski bakandan..

Eski Bakanların hepsi törene katıldı

AK Parti’den 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı olan 3 eski bakandan iki tanesi dün illerinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılarak halkın bayramını kutladılar. Belediye Başkanı koltuğuna oturan 3 eski bakandan sadece Faruk Özlü her zaman ki gibi Bayram törenine katılmadı.

 

2019 yerel seçimlerinde,  Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Düzce’de, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler Ordu’da, eski Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir Samsun’da Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdular.

Dün yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerine yine katılmayan  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün,  kendisi gibi eski bakan olan mevkidaşlarının durumunu merak ederek araştırdık. AK Parti’de eski bakan yeni başkanların bayramlara katılmama durumunun bir gelenek mi yoksa bir tercih mi olduğunu görelim diye yaptığımız araştırmada  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı , eski Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir’in törenlere katılarak halkın yanında yer aldığını gördük.

Yine Ordu Belediye Başkanlık koltuğuna 2019 yılında oturan eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in de dün kentte gerçekleştirilen Bayram töreni kutlamalarına bizzat katıldığı ve hatta çoşkulu kutlamalarda da yer aldığını gördük.

Bununla da kalmadık ve 61.Hükümette, Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı  olarak görev yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı  Fatma Şahin’in dünkü Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına katılıp katılmadığını araştırdık ve Şahin’in de kutlamalarda yerini aldığını gördük.

Eski bakan yeni başkanlardan sadece Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Bayram kutlamalarına katılmamayı tercih ettiğini,  bu durumun bir gelenek değil bir tercih olduğunu gördük.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL