banner
Güncel

ET KOMBİNASI

Et kombinası: Birinci veya ikinci sınıf mezbahaya ilaveten içerisinde et parçalama ve/veya mamul madde üretim tesisi ile bu tesislerin tamamlayıcısı durumunda olan tesis veya tesisleri yapısında bulunduran tesisi, ifade eder…

ET KOMBİNASI

Et kombinası: Birinci veya ikinci sınıf mezbahaya ilaveten içerisinde et parçalama ve/veya mamul madde üretim tesisi ile bu tesislerin tamamlayıcısı durumunda olan tesis veya tesisleri yapısında bulunduran tesisi, ifade eder.

Diyor sözlükler…

Bu ismi taşıyan tesislerin temiz ,hijyenik ,bakımlı ve tam denetimli olması da gerekir diyor akıllar…

Düzce belediyesinin 500 günlük icraatlarının halka tanıtıldığı kitabcıkda “ET KOMBİNASINI ÖZELLEŞTİRDİK” ifadesi ile kitapçığın 68 ve 69. Sayfalarında kombina hakkında bilgi veriliyor resimler paylaşılıyor…

Ve yine

Aynı sayfalarda modern tesisin kurulmasına başlandığı 2020 yılı içinde de yeni et kombinasının hizmete gireceği yazılıyor. Hatta orada kendin pişir kendin yelerin,piknik alanlarının,satış reyonlarının bulunacağı bile ifade ediliyor…

Evet

kitapçık da her şey güzel de; bir de icraata bakmak lazım…

Özelleştirildiği söylenen kombinayı alan kişi bıraktı…

İçerden gelen bilgiler zaten içler acısı..Geçenlerde sosyal medyadan gelen görüntülerde piknik alanı denilen yerde köpeklerin cirit attığı,ortalıkta olmaması gereken hayvan artıklarının yerlerde durduğu görülüyordu…

Kombina da bir duvar yıkılıp kapı açılması meselesi var… ne olduğu belli değil…Belediye başkan yardımcısı Op.Dr.Cengiz Tuncer’e tehdit iddiası var ….İddianın araştırılıp araştırılmadığı,yetkili mercilere ihbarda bulunulup bulunulmadığı,kapının açılıp açılmadığı,açıldıysa ve yasal değil ise neden hala kapatılmadığı bilinmiyor..

Et kombinasının bahçesinde piknik yapılacağı belirtilen kitapçık da alanda sadece köpeklerin piknik yapma ve beslenme ihtimalinin bulunduğunu herkes tahmin ediyordur.

Şimdi …

Belediye başkanı Faruk Özlü bu işe el atmış mıdır..Bu iş sadece Dr.Tuncer’in işidir diyerek sorumluluktan kaçamaz..Düzceli ,Düzce’nin tüm sorumluluğunu Başkanı seçerek vermiştir ve hesabını da ondan sorar..

500 gün kitabında tüm projelerin şeffaf ve açık hale getirildiği yazarken,et kombinasının ne olduğu ,kimlerin orada iş yaptıkları,gerçekten birilerinin tehdit edip edilmediği,özelleştirdik dediğiniz yerden çekilen kişinin neden kombinayı bıraktığını da lütfen açık ve şeffaf şekilde açıklayın,..

Eğer et kombinası temiz ise,et kombinasında dediğiniz kendir pişir kendin yeler faaliyette ise piknik alanları varsa ,şırıl şırıl akan sular varsa adresi verinde bizde ilk fırsatta orayı ziyaret edelim..

Bakın…

Taşköprü’deki yeri diyorsanız ve oradaki kombinayı anlatıyorsanız…Ya orası hiç görmediniz,yada kitapçığa koyduğunuz görüntüler başka yerde çekildi ve bizi kandırmak için oraya koydunuz…ilk cümle doğru ise millet zor aldığı eti de,sakatatları da artık almayacak demektir..

Bulaşacak hastalıklarında sorumlusu Başkan yardımcısı değil,maalesef direk Başkan olacaktır…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL