banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

FEVAİ ARSLAN… BELTAŞ VE İDDİALAR

Düzce Belediyesine bağlı iktisadi işletme olan BELTAŞ yönetim kurulu başkanı AK Parti eski milletvekili Fevai Arslan ile ilgili müthiş bir iddiada ortaya atıldı.   Akçakoca TV’nin haberine, Uzun yıllar AK..

FEVAİ ARSLAN… BELTAŞ VE İDDİALAR

Düzce Belediyesine bağlı iktisadi işletme olan BELTAŞ yönetim kurulu başkanı AK Parti eski milletvekili Fevai Arslan ile ilgili müthiş bir iddiada ortaya atıldı.

 

Akçakoca TV’nin haberine, Uzun yıllar AK Parti il başkanlığı ve ardından 2 dönem milletvekilliği yapan Arslan için son iddia şöyle:

Düzce Belediyesi’nin çevre düzenlemesi, kaldırım ve yol yapımı için kullandığı özel granit taşların, Arslan’ın da ortağı olduğu İzmir’in Bergama ilçesinde  bulunan bir taş taş ocağından Düzce Belediyesi’nin Çamköy bölgesinde bulunan belediye şantiyesine getirildiği iddia edildi.

İddia sahibinin haber merkezimize gönderdiği ihbar mektubunda, eski vekil Arslan’ın, ortağı olduğu Bergama’da ki taş ocağında üretilen granit taşların Düzce Belediyesine ait Çamköy şantiyesine  getirildiği ve burada belediye çalışanları tarafından işlenerek piyasaya sürüldüğünün altı çizildi.

 

Yapılan işlemden kamunun nasıl bir kazanç sağladığı bilinmezken, Aslan payının Fevai Arslan’ın ortağı olduğu Bergama merkezli taş ocağı şirketine gittiği iddiaları ise Düzce kamuoyu tarafından giderek konuşulacağa benziyor.

 

Arslan’ın nüfuzunu kullanarak yaptığı bir başka icraatın ise, Düzce Belediyesi iştiraki olan BELTAŞ  AŞ tarafından kiraya verilen Asfalt plentinin Ankara merkezli EGE inşaata verilmesinde Aslan’ın BELTAŞ Yönetim Kurulu başkanı olarak oynadığı rolün çok önemli olduğu vurgulandı. EGE İnşaat ile milletvekilliği döneminden bu güne uzanan sıkı dost oldukları iddiasını ileri sürenler, bu olayında açıklığa kavuşturulmasını istediler.

 

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti belediye meclis üyeleri yaptıkları açıklamada, Asfalt plentinin EGE İnşaat’a  kiralandığını ve bu firmanın üstyapı çalışmaları için İSKİ’ye asfalt vermediğini iddia etmişlerdi. Belediye yetkilileri ise, Petkim’den hammaddeyi peşin aldıklarını bu nedenle açık hesap ya da vadeli çalışmadıklarını ileri sürmüşlerdi.

 

Arslan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı BELTAŞ’ın hesaplarının belediye meclisinin denetiminin dışında tutulduğunu ve BELTAŞ’a neler olduğunu söyleyen bilir kişiler, dedikoduya mahal vermemek için Belediye Başkanı Faruk lzü başta olmak üzere yönetim kurulu başkanı Fevai Arslan’ın iddialar karşısında suskun kalmamaları istendi.

 

Eski vekil Arslan ile ilgili iddiaları değerlendiren AK Parti’ye yakın kaynaklar, bir süreden beri BELTAŞ ve  belediyeye ait diğer şirketlerle ilgili ortaya atılan iddiaların AK Parti çevrelerini rahatsız ettiğini ve Başkan Faruk Özlü’nün konuya mutlaka açıklık getirmesini istediler.

 

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Fevai Arslan’ın yaptığı BELTAŞ AŞ’de TSO Başkanı Tuncay Şahin ( Fevai Arslan’ın  bacanağı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz, İş adamı Kenan Varol ve Gümüşova eski Belediye Başkanı Ahmet Azap yönetim kurulu üyelikleri yapıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL