banner
Düzce Yerel Ekonomi

GAMA İPLİK HUKUK TANIMIYOR

Gümüşova OSB’de faaliyet gösteren gama iplik fabrikasının kendine ait arazi dışında kaçak yapılaşmaya gittiği, bu nedenle diğer firmaların mağdur olduğu ve altyapı çalışmalarının aksadığı belirtildi Düzce Gümüşova OSB’de faaliyet gösteren..

GAMA İPLİK HUKUK TANIMIYOR

Gümüşova OSB’de faaliyet gösteren gama iplik fabrikasının kendine ait arazi dışında kaçak yapılaşmaya gittiği, bu nedenle diğer firmaların mağdur olduğu ve altyapı çalışmalarının aksadığı belirtildi

Düzce Gümüşova OSB’de faaliyet gösteren Gama İplik fabrikasının kural ve hukuk tanımayan eylemleri tepki çekiyor.

OSB sınırları içerisinde altyapı çalışmaları devam ederken, Gama İplik firmasının mevzuata aykırı şekilde kaçak istinat duvarı ve güvenlik kulübesi inşa ettiği,  ayrıca kantarı kendi parseli dışında kullandığı OSB yönetim kurulunca tespit edildi.

OSB yönetiminin uyarılarına rağmen Gama İplik firmasının kendi arsası dışındaki alanlara imara aykırı inşaat yapması nedeniyle  OSB’deki altyapı çalışmalarının tamamlanamadığı, hatta yönetmeliklere aykırı işgalden dolayı  lojistik, doğalgaz, elektrik ve Telekom gibi hizmetlerin de aksadığı belirtildi.

 

ÇEVREYİ KİRLETİYOR

Gama İplik fabrikasının kimyasal ve tehlikeli atıklarla çevre kirliliğine yol açtığı, kimyasal atıklarının Melen havzasına zarar verdiği,  bu konuda OSB yönetimi tarafından yapılan resmi uyarıları dikkate almadığı kaydedildi.

 

YATIRIMI ENGELLİYOR

GAMA iplik fabrikasının Gümüşova OSB’deki hukuksuzluklarının diğer yatırımcıları da olumsuz etkilediği bildirildi.

Son olarak GAMA iplik fabrikası yanında kurulacak olan nitril eldiven fabrikası yatırımının da önüne geçmeye çalışan GAMA iplik fabrikası yetkilileri,  iş insanı Tarhan Telli’ye satılan arazi ile ilgili aracılar ve parsel sahiplerini araya sokarak kendilerine geçmesi için yoğun mesai harcamaya başladı.

Hukuk ve kural tanımayan GAMA iplik yetkilileri, yetkileri olmamasına rağmen Tarhan Telli’nin kendi tapulu arazisi üzerine dikilecek olan reklam tabelasına dahi karşı çıkarak, tabelanın dikilmesini engellemeye çalıştılar. Gümüşova OSB’de müdür ve personelleri olmasına rağmen, kolluk kuvveti yada en büyük yetkili gibi davranan GAMA İplik yetkililerinin tabelayı diktirmemek için direnme gücünü ise nereden aldıkları merak ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL