banner
Düzce Yerel

KİM OLUMLU KİM OLUMSUZ!!! TEK TEK İNCELİYOR MUSUNUZ?

Düzce Ahali gazetesi olarak bir yıl önce 29 Ekim 2020 tarihinde yayın hayatımıza başladık. Hedefimiz hiçbir zaman kimsenin yandaşı olmamaktı ,bunu da başardık. Kamu oyunda okunur ve internet sitesi takip..

KİM OLUMLU KİM OLUMSUZ!!! TEK TEK İNCELİYOR MUSUNUZ?

Düzce Ahali gazetesi olarak bir yıl önce 29 Ekim 2020 tarihinde yayın hayatımıza başladık.
Hedefimiz hiçbir zaman kimsenin yandaşı olmamaktı ,bunu da başardık. Kamu oyunda okunur ve internet sitesi takip edilen bir basın kurulu haline geldik.
Geçen süre içinde bir tek Düzce Belediyesi ile anlaşamadık. Çünkü biz gerçekleri, yapılmayanları, yanlış yapılanları ve Düzce’nin geçmişini bilmediklerini , öğrenmek de istemediklerini dile getirdik, sayfalarımıza döktük..
İlk etap da internet sayfamıza verdikleri reklamları kestiler, kısaca yandaş olmamızı, gerçekleri Düzce’lilerden saklamamızı istiyor havasına girdiler ama biz çıkarken Düzce’liye olan sözümüzden hiç vaz geçmedik.
Bu günlere geldik…
24 Aralık 2021 tarihinde Düzce belediyesi basın birimi tarafından whatsap grubunda bir liste yayınlandı. Tahminimizce başka bir yere atılırken basın gurubuna atıldı.
Tüm basın kuruluşlarının Düzce Belediyesi ile ilgili yaptığı haberlerin yazılı olduğu Listede önce basın kuruluşunun adı, sonra yayınladığı haberlerdeki başlık, basın kuruluşunun linki, sonuç ve değerlendirme başlıkları yer alıyor.
Tüm basın kuruluşlarının yer aldığı listede haberler olumlu ve olumsuz olarak değerlendirilmiş.
Düzce Ahali son sıralarda yer almış ARSA KİMİN Haberimize sonuç bölümünde OLUMSUZ ibaresi konularak bir değerlendirme yapılmış.,
Yetmemiş HANİ YAPRAK DÖKMEYECEKTİ haberimize de OLUMSUZ değerlendirme yapılmış, SİZ BUNU ALIRMIYDINIZ haberimizle eleştirdiğimiz İstanbul caddesindeki kaldırımı işgal eden hediyelik eşya dükkanı haberimize de OLUMSUZ değerlendirmesi yapılmış…
Düzce basınının değerlendirme ve ayrım yapılmasını sağlayan açıklama önce basın kuruluşlarına gönderildi sonra ise bir anda silindi.. Ancak grupta paylaşılan bu dosya artık kayıtlara geçmişti..
Biz basın ilkelerine bağlı tarafsız bir gazeteyiz ve internet sitesiyiz. Kimse bizi yandaş yapamayacak bunu bilsinler, kimse bize yanlış yapılanları yazdıramayacak bunu da bilsinler ve istedikleri kadar reklam da vermeseler BİZİM YÜREKTEN DÜZCE’Lİ OLDUĞUMUZUDA UNUTMAYACAKLAR.
Son sözümüzde basını demek birinci gününüzden beri böyle olumlu olumsuz diye ayırmaktan bundan da vaz geçin…

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL