banner
Güncel

GÖBEK BAĞIMIZ KESİK

1977 yılının bir ilkbaharı günü zamanın Tercüman gazetesinde başlayan, gazetecilik, sonrasında da Düzce’yi Güzelleştirme ve Kalkındırma derneği  başkanı olarak konuk olduğum Öncü Tv de, bir hafta sonrasında programcı koltuğunda devam..

GÖBEK BAĞIMIZ KESİK

1977 yılının bir ilkbaharı günü zamanın Tercüman gazetesinde başlayan, gazetecilik, sonrasında da Düzce’yi Güzelleştirme ve Kalkındırma derneği  başkanı olarak konuk olduğum Öncü Tv de, bir hafta sonrasında programcı koltuğunda devam ettiğim gazeteci ve televizyoncu  muhabbetinin sonuna geldiğimi düşünürken  ,Ümit Çetin’in önerisi ,Aslı Öneç Atik’in de katılımı ile birlikte bu gazeteyi ve internet sitesini  hayata geçirdik.

Aslında 26 yıldır sorunları konuşarak anlatan ben için, yazmak sorun olacak ama kendi emeğimizin olduğu yerde yapmak da lazım….

Gazetenin 29 Ekim’de basım ve dağıtımı fikrini de ben verdim. Çünkü önemli bir gündü ve önemli bir tarihin tamı tamına 97. Yıl dönümünde çıkarılması , AHALİ’nin , AHALİ ile buluşması önemli idi.

Bizde bunu yaptık. İnternet sitemizi daha önce sizlerle tanıştırdık. Kısa zamanda ilginizi çekti kısa, öz ve kimsenin yapmaya cesaret edemediği haberleri sitemize koyduk. Sayfa dolsun, kalabalık olsun demedik demeyeceğiz….

Kısa zaman da Sizlerin de desteğini aldık. Amacımız AHALİ’nin sesi olmak…

Bu gazetede de, internet sitemizde de kaza, cinayet ,bildik basın açıklamaları gibi rutin haberler hiç olmayacak…

sizlerin isteklerine açığız, yazılmayanı yazmak için yola çıktık, söz verilip yapılmayanları, gecikenleri, keşke şu sorunda dile gelse dediklerinizi, çekinmeden, sıkılmadan yazacağız…

Çünkü….

Biz bir zamanlar çekinmeden yazanların olduğu günlere geri dönmek istiyoruz…

Birbirinden değerli köşe yazarlarımız var….Her birisi konularında uzman yazdıkları okunan , yada okunacak başarılı kişiler…

Sizlerin desteği ile AHALİ yazılmayanları yazdığı için en kıza zaman da yerel de en üst sıralarda olacak, elbette birileri kızacak, birileri tehdit bile edecek, haber gönderenler olacak…Susun, yazmayın artık da çok oluyorsunuz diyecekler…Bunlar basit insanların basit düşünceleri ….  AHALİ  bizle birlik de olduktan sonra yolumuzda dönmeyeceğiz

Çünkü…

Bizler yola çıkarken  GÖBEK BAĞIMIZI KESTİK yola öyle çıktık….

YORUMLAR (2)

  1. Hüseyin Aksakal diyorki:

    Mehmet Abi, yeni platformun hayırlı uğurlu olsun. Benim için Mehmet İbrahimoğlu, hiç bilmediğim bir vilayette gazeteci sarı çizmeli iken, elimden tutan, yol gösteren, gerekirse eşlik eden, üstümde emeği tartışılmaz, Düzce aşığı mükemmel bir insandır. Yolun açık olsun Mehmet Abi.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL