banner
Gündem

GÖSTERİŞLİ’YE GÖRE KATLİAM YOK, EMANETE SAHİP ÇIKMA VAR !

Düzce şehir mezarlığında kuruyan, çürüyen ve devrilme tehlikesi taşıdığı bahanesiyle başlatılan ağaç seyreltme  işini yüzüne gözüne bulaştıran Düzce Belediyesi yetkilileri, kamuoyunda yükselen tepkileri dindirmek için şehir mezarlığında basın toplantısı düzenledi…

GÖSTERİŞLİ’YE GÖRE KATLİAM YOK, EMANETE SAHİP ÇIKMA VAR !

Düzce şehir mezarlığında kuruyan, çürüyen ve devrilme tehlikesi taşıdığı bahanesiyle başlatılan ağaç seyreltme  işini yüzüne gözüne bulaştıran Düzce Belediyesi yetkilileri, kamuoyunda yükselen tepkileri dindirmek için şehir mezarlığında basın toplantısı düzenledi.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Mezarlık Müdürü Erol Bayraktar ve Park ve Bahçeler Müdürü Kenan Albayrak ile birlikte son günlerde Düzce gündemini meşgul eden mezarlıklardaki çalışmalarla ilgili kamuoyuna bilgilendirdi. Gösterişli, katliama dönen çalışmalar için vatandaşların emanetlerine sahip çıktıklarını dile getirdi.

Basın toplantısında konuşan Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, “ Ekonomik ömrünü tamamlamış ağaçların ani devrilmeler oluyordu. Doğal halinde yetişen kavak ve akasya ağaçları vardı. Vatandaşların da diktiği ağaçlar vardı. Ağaçlar bir zaman sonra mezarlığını kırıyor. Vatandaşlarımız bize dilekçe veriyor. Şartlar uygun olduğunda bu ağaçları da kesiyoruz. Geçtiğimiz ay 22 ağaç fırtınada devrildi. Allah korusun bir vatandaşımız orada olabilirdi. Burada belediyemiz sorumludur. Manevi olarak da sorumluyuz. Bir kişinin canının gitmesini istemediğimiz için Orman İşletmesine başvurduk. Buradaki ağaçları inceleyip rapor hazırladılar. Bu tespitler yapıldı ve kesilerek teslim edildi. Biz bu memleketin insanıyız” dedi.

Mezarlıkta yeni düzenlemelerden de bahseden Gösterişli, mezarlıklara ışık ve aydınlatma sistemi kurulmasının yanı sıra ses sistemi kurularak her hafta Cuma vakti Kur’an-ı Kerim okunacağını da belirtti. Gösterişi Düzce Belediyesi Mezarlık Müdürlüğünün, mezarlık bilgi sistemi kurulması için başlattığı çalışma kapsamında 20 bin mezarın sisteme kaydedildiğini ve  mezarlık girişlerinde koyulacak kioks ile mezar yerlerinin rahatlıkla bulunabileceğini sözlerine ekledi.

Gösterişli’nin açıklamalarını yeterli bulmayan vatandaşlar ise sosyal medyada bolca kesilen taze ağaçların fotoğraflarını paylaşarak kimi kandırıyorsunuz diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL