banner
Düzce Yerel Ekonomi Genel Güncel Sağlık

KAPILARINI KADIN EMEĞİNE AÇTI

 Düzce’de kurulan  ‘Güneşin Kadınları Kooperatifi’  kadın emeğine sahip çıkarak, kadınların ürettikleri organik gıda ürünleri ile el işi ürünlerini ekonomiye kazandırıyor.  Kooperatif Başkanı Aslıhan Tüysüz, tüm kadınlara kapılarının açık olduğunu belirterek,..

KAPILARINI KADIN EMEĞİNE AÇTI

 Düzce’de kurulan  ‘Güneşin Kadınları Kooperatifi’  kadın emeğine sahip çıkarak, kadınların ürettikleri organik gıda ürünleri ile el işi ürünlerini ekonomiye kazandırıyor.  Kooperatif Başkanı Aslıhan Tüysüz, tüm kadınlara kapılarının açık olduğunu belirterek, “Kadınlarımızın el emeklerini pazarlamaya talibiz” dedi.

 

Türkiye’de 3.sü Düzce’de kurulan Güneşin Kadınları Kooperatifi, eski Akçakoca Caddesi  üzerinde hizmet veriyor.  Kooperatif Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz ve Yönetim Kurulu üyesi Ayla Erdoğan, Düzce Ahali Gazetesini ziyaret ederek kooperatif hakkında bilgiler verdi. Başkan Aslıhan Tüysüz, “Üretken kadın ekonomide söz sahibi olan kadındır. Bizler de kooperatif olarak üreten kadınımıza destek olmak için kapılarımızı açtık. Kadınlarımızın evlerinde, bahçelerinde ürettikleri organik ürünlerin pazarlamasına talibiz.  Ayrıca el emeği göz nuru el işi ürünlerini de kooperatifimiz aracılığı ile ekonomiye kazandırmaları için  destek veriyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde organik ve sağlıklı beslenmenin önemine değinen Tüysüz, “Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için sağlıklı beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor. Kooperatifimizdeki tüm ürünler, kadınlarımızın evlerinde ürettiği, annelerimizin babanelerimizin yaptığı ürünlerin aynısı” dedi.

Bağışıklığı destekleyici ürün olarak özellikle kozalak şurubunun faydalarına değinen Tüysüz, “Kozalak şurubu, astım ve bronşit gibi hastalıklarda tedavi edici etkiye sahip bir üründür. Akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu hastalıklara karşı korur. Mikroplara karşı vücudun dinç kalmasını sağlar. Metabolizmayı düzene sokar, uyku sorunlarının üstesinden gelir. Kozalak şurubunun sakinleştirici etkisi vardır, stresli anlarda tüketilebilir.  Kooperatifimizde kozalak şurubu bulunmakta. İsteyen herkese ulaştırabiliriz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL