banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

GÜNLERDİR ÇALIŞMA NEDEN YOK?

Tam kapanmayı fırsata çevirip ekipleri 7/24 çalıştıran Düzce Belediyesi’nin günlerdir neden İstanbul Caddesine kazma vurmadığı merak ediliyor. Çalışmaların devam etmediğini gören vatandaşlar, “Beton döküp bırakacaklardı da neden gece gündüz çalıştılar?”..

GÜNLERDİR ÇALIŞMA NEDEN YOK?

Tam kapanmayı fırsata çevirip ekipleri 7/24 çalıştıran Düzce Belediyesi’nin günlerdir neden İstanbul Caddesine kazma vurmadığı merak ediliyor. Çalışmaların devam etmediğini gören vatandaşlar, “Beton döküp bırakacaklardı da neden gece gündüz çalıştılar?” sorusunu soruyor.

 

Kent estetiği projesi kapsamında İstanbul Caddesi üzerinde yapılacak çalışmalar için tam kapanma günlerini fırsata çeviren Düzce Belediyesi caddeyi boydan boya sökerek alt yapı çalışmalarını tamamladı. 7 gün 27 saat esasına göre  hiç durmadan çalışan ekipler  alt yapısı biten caddenin üzerine beton dökerek 10 Mayıs  Pazartesi günü sahadan çekildi.  Aradan geçen 15 günde cadde üzerinde herhangi bir çalışma yapılmaması herkesi şaşkınlığa uğrattı.

 

Çeşitli iddiaların kulaktan kulağa konuşulduğu Düzce kamuoyunda caddenin yapılamamasının sebebi, caddeye dökülen beton zemin üzerine döşenmesi planlanan doğaltaşların BELTAŞ tarafından yetiştirilememesi.

 

Beltaş’ın 2020 yılında 5,041 m³ Doğaltaş ürettiğini basın yoluyla açıklayan Düzce Belediyesi, üretilen bu malzemelerle Düzce’yi baştan başa donattıklarını da ifade etmişlerdi.

Planlaması aylar önce yapılan İstanbul Caddesi projesi için ise iddialar doğruysa ve cadde üzerinde 15  gündür çalışma yapılmamasının sebebi doğaltaş üretiminin tamamlanamamış olmasıysa,  Düzce Belediyesi’nin projelerin hayata geçirilmesi noktasında planlamayı doğru yapamadığını gösteriyor.

Beltaş’ın kullanılacak olan doğaltaşı ne kadar zamanda üreteceği ve yolda taş döşeme çalışmalarının ne zaman başlayacağı ise bilinmezliğini koruyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL