banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

HALKIN OLAN HALA HALKA AÇILAMADI

10 Temmuz 2020’de Millet Bahçesi projesinin ihalesini alan Müteahhit Gürsel Selvi ile bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ilk toplantıyı yaparak yer teslimini gerçekleştirmiş ve 300 gün içinde..

HALKIN OLAN HALA HALKA AÇILAMADI

10 Temmuz 2020’de Millet Bahçesi projesinin ihalesini alan Müteahhit Gürsel Selvi ile bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ilk toplantıyı yaparak yer teslimini gerçekleştirmiş ve 300 gün içinde millet bahçesinin tamamlanarak hizmete açılacağı müjdesini vermişti.  Mayıs geldi geçiyor, halkın olan halka açılamadı.

 

Düzce Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapımına başlanan Millet Bahçesi birinci etap inşaatında sona doğru yaklaşılıyor. Başkan Dr. Faruk Özlü, yakinen takip ettiği Millet Bahçesiyle ilgili, “Mayıs ayında milletimizin hizmetinde olacak” diyerek servis ettiği haberlerin üzerinden aylar geçti ve Mayıs ayı geldi.

Bugün 17 Mayıs 2021….

Başkan Özlü’nün göreve başladığı günden bu yana çeşitli sebeplerle halkın kullanımına kapalı olan Düzce merkezdeki park alanları 2020 yılının Mayıs ayında yapılan ihale ile  millet bahçesi yapımı için çalışmalar başladı. Temmuz ayında yapılan yer tesliminin ardından 300 gün içinde bitirileceği taahhüt edilen ve Başkan Özlü’nün sık sık dile getirdiği Mayıs ayı geldi çaktı. Ne millet bahçesi tamamlanabildi, he de halkın olan halka açılabildi.

Düzce bugüne kadar bir çok konuda ihale şartnamesinde taahhüt edilen bitiş tarihinde tamamlanamamış bir çok proje ile karşılaştı. Millet bahçesi projesi de belli ki birkaç ay aksama ile tamamlanabilecek.

İzmit  Seka Parkın da mimarı olan Talha Kös’ün çizdiği projenin içinde yer alan beton bina hala tepkilerin hedefinde.  Projenin aslında ki mevcut binadan biraz farklı olarak yapılan beton bina bildiğiniz gibi kütüphane kafe olarak değerlendirilecek.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL