banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

Halkın olanı halka açtık!!! Derken??

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  tarafından, Gürselvi İnşaata yaptırılan millet bahçesi Projesi kapsamında, mevcut iki parkı yıkarak yerine park yapılan alanda, yıkılan inşaatların yerine yenileri yapılıyor. Faruk..

Halkın olanı halka açtık!!! Derken??

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  tarafından, Gürselvi İnşaata yaptırılan millet bahçesi Projesi kapsamında, mevcut iki parkı yıkarak yerine park yapılan alanda, yıkılan inşaatların yerine yenileri yapılıyor. Faruk Özlü’nün göreve gelmesiyle birlikte kapatılan parkın girişine asılan kocaman “Halkın olanı halka açtık” tabelası ise 2 yıldır kapalı olan parkla tezat oluşturuyor.

 

AK Parti merkez projesi olarak bir çok ilde hayata geçirilen millet bahçesi projesi kapsamında, Düzce merkezdeki iki büyük park tekrar park olarak düzenleniyor. Yıllarca mevcut eski işletmecileri tellerle park alanlarını çevirdiler diye eleştirirken, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün göreve gelmesiyle birlikte önce yıkım için kapatılan ardından çalışma var diye tel örgü üzeri brandalarla gizlenen park alanlarında gözle görülen tek çalışma, yükselen beton bina.

1 Nisan 2018’da koltuğa oturan Başkan Özlü, 2 yıldır bu parkların kapalı olduğunu, halkın hiçbir şekilde bu parkları kullanamadığını bilmiyor olacak ki, parkın iki girişine kocaman, “Halkın olanı halka açtık” tabelası yerleştirmiş.

Tabelayı gören Düzceliler ise şaşkınlıklarını saklayamadılar. Nerdeyse iki yıldır halkın kullanımına kapalı olan parkın başına böyle bir tabela konulmasına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, “Sanırım Başkan bey buranın kapalı olduğunun farkında değil. Açılmasına da daha nerdeyse bir yıl var. Buraya bu tabelaları koymak saçma olmuş. Halka açılan bir yer yok ortada. Gördüğünüz gibi dört bir yanını kapatmışlar. Nereyi halka açtıklarını merak ediyoruz” dediler.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL