banner
Düzce Yerel Gündem

HANİ HALKIN OLANI HALKA AÇACAKTINIZ?

Millet Bahçesi milletin değil, şehir dışından gelen firmaların bahçesi oldu. Özellikle işletmesi kaldırıldıktan sonra yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle intihar eden dondurmacının yerine konulan büfe hepimizin yüreğini sızlattı.   Düzce Belediye..

HANİ HALKIN OLANI HALKA AÇACAKTINIZ?

Millet Bahçesi milletin değil, şehir dışından gelen firmaların bahçesi oldu. Özellikle işletmesi kaldırıldıktan sonra yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle intihar eden dondurmacının yerine konulan büfe hepimizin yüreğini sızlattı.

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, milletin olanı millete açacaktı ama hesapları tutmadı sanırız ki milletin olduğunu söylediği ve ticari hiçbir kurumun yer almayacağını açıkladığı millet bahçesinin dört bir yanını İzmirli Firmanın büfesinin aynılarıyla donatıyor. Millet Bahçesinin orta girişine önceki günlerde konulan büfeden sonra, İstanbul Caddesi girişine de ikinci büfe konuldu. Edindiğimiz bilgiye göre 3 büfe daha konulacak.

ÖNCEKİ İŞLETMECİLERİ NEDEN KALDIRDINIZ?

İsmet İnönü ve Avni Akyol Parklarındaki müstecirleri çıkarmak için parkları yıkan ve milletin parkına çökmüşlerdi parkları kurtardık diyen Özlü, Parkın girişinde bulunan dondurmacıyı kaldırmış, ekonomik sorunlar yaşayan işletme sahibi intihar ederek canına kıymıştı. Bu gün aynı noktaya büfe konulunca, hepimizin yüreği sızladı.

O ki bu alana tekrar bir işletme kurulmasına izin verilecekti, yıllardır o noktada esnaflık yapan ve tüm Düzce’nin tanıdığı bildiği dondurmacı neden kaldırıldı?

HANGİ MİLLETİN OLACAKTI?

Defalarca kez parka işletmeci konulmayacağını, sadece vatandaşın olacağını açıklayan Özlü’nün açıklamaları, bugün parkın etrafına konulan büfeler ile hükmünü yitirmiş oluyor. Sosyal medyada belediyeye yakın olan trol hesapların canla başla, büfelerin parkın içine değil İstanbul Caddesi üzerine konulduğunu savunması da Düzceliler üzerinde pek bir etki yaratmıyor.

İZMİRLİ’DEN SONRA İSTANBULLU FİRMA

İzmirli firmanın akıllı scoteer ve bisiklet ihalesinde kazandığı 7 büfeden birini AVM’nin önündeki alana kurmasının ardından, aynı tarz büfelerin millet bahçesine kurulması, İzmirli firmanın millet bahçesine de sahip çıktığı söylentilerine yol açsa da, büfelerin İstanbullu bir firma tarafından işletileceği iddiaları da konuşuluyor. İstanbullu firmanın İzmirli firma ile bir bağlantısı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

KAYIKÇI ESNAFA SAHİP ÇIKSANA

Düzce’ye kurulacak pazarlarla ilgili Düzceli esnafı ezdirmem diye sosyal medya üzerinden canlı yayınlarla esnafına sahip çıkarmış gibi yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce’nin göbeğine kurulan büfelerle bir çok esnafın ekmeyi ile oynanmasına ses çıkarmadan izliyor. Bir hafta on günlüğüne kurulacak pazarlara bile karşı çıkan Kayıkçı’nın 10 yıllığına kurulan bu büfelere neden ses çıkarmadığı ise merak ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL