banner
Düzce Yerel Gündem

HANİ KORUYACAKTINIZ?

Düzce Belediyesinin geçtiğimiz hafta, İstanbul Caddesi üzerindeki ağaçların tamamını bir gecede kaldırdığını yazmıştık. Belediye ağaçların zarar görmeden köklerinden söküldüğünü ve başka bir alana dikileceğini açıklamıştı. Fotoğraflarını sizlerle paylaştığımız ağaçlar, hiçte..

HANİ KORUYACAKTINIZ?

Düzce Belediyesinin geçtiğimiz hafta, İstanbul Caddesi üzerindeki ağaçların tamamını bir gecede kaldırdığını yazmıştık. Belediye ağaçların zarar görmeden köklerinden söküldüğünü ve başka bir alana dikileceğini açıklamıştı. Fotoğraflarını sizlerle paylaştığımız ağaçlar, hiçte köklerinden sökülmüş ve bir yere dikilmek üzere muhafaza edilmiş gibi görünmüyor.

 

Düzce Belediyesi büyük dönüşüm diyerek kamuoyuna duyurduğu İstanbul Caddesi dönüşümü için apar topar, İstanbul Caddesi üzerindeki bütün ağaçları, sokak kısıtlaması olduğu bir gecede sökmüş, vatandaşlar ertesi gün ağaçsız bir İstanbul Caddesine uyanmıştı.

Ağaçların sökülerek başka bir alanda değerlendirileceğini açıklayan Düzce Belediyesi yetkilileri bununla ilgili başka bir açıklama yapmamıştı. Ağaçlar nerede ve ne zaman dikilecek soruları böylece yanıtsız kalmıştı.

Özel idare arkasına atılan bu ağaçlar, kökünden sökülmeye çalışılırken kökleri kırılmış ve öylece gelişi güzel boş alana atılmış. Herhangi bir koruma altına alınmamış.

Merkezde hemen hemen her noktasındaki ağaçları başka alana dikeceğiz diyerek söken ancak başka alana dikilmiş bir ağaç görmediğimiz Düzce’de  ki bu ağaç katliamına dur demenin vakti gelmedi mi?

 

 

YORUMLAR (1)

  1. K albayrak diyorki:

    O fotoğraf dikilen ağaçların dikilmeden evvel ıslah edilmesi sonucu kalan artıklardır. Aynı yerde dikilen ağaçlar da var idi. Dürüst olsa idiniz onları da çeker doğru olanı yazardınız

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL