banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem Sağlık

HANİ SÖZ VERMİŞTİN DÖKMEYECEKTİN!!!

Faruk Özlü’nün “’Buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız” dediği Hecinler’e her gün toplanan tonlarca çöp dökülüyor.   “’Buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız, bir entegre tesis kuracağız.’ diye sözümüz var”..

HANİ SÖZ VERMİŞTİN  DÖKMEYECEKTİN!!!

Faruk Özlü’nün “’Buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız” dediği Hecinler’e her gün toplanan tonlarca çöp dökülüyor.

 

“’Buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız, bir entegre tesis kuracağız.’ diye sözümüz var”

Bu cümle Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye ait. 9 Haziran 2020’de TRT Haber’de yayınlanan “Düzce’de atık sorunu geri dönüşüm özellikli fabrikayla çözülecek” başlıklı haberinden alıntı.

 

“Türkiye’nin en modern ve bölgeye de rol model olabilecek olan tesis en geç Ekim ayının sonunda faaliyete geçecek ve Düzce’nin çöp sorunu tarihe karışacak”

Bu cümle de Düzce Belediyesinin resmi sosyal medya hesabında 13 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan “Çöp sorunu tarih oluyor” haberinden alıntı.

 

Uzun süre Düzce’nin gündemini meşgul eden ve Türkiye gündemine bile konu olan çöp mevzusunu Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü kurduğu tesis ile  çözeceğine söz verdi. Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Fabrikası adı altında kurulan tesiste asla çöp depolama yapılmayacağını, gelen çöplerin anında işleme alınacağını defalarca beyan eden ve hatta “Bizim oradaki halka sözümüz var. ‘Biz buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız biz bir entegre tesisi kuracağız’ cümlelerini kuran Başkan Özlü, kurulacak olan tesiste 100 kişilik istihdamın da o bölgeden sağlayacağını belirterek köylüleri ikna etmişti.

Düzce Belediyesi’nin mevcutta çöplerini döktüğü alanla sözleşmesinin bitmesi ve tesisin açılmaması ile birlikte, çöplerin nereye atılıyor olabileceğini merak ettik ve bizde Hecinlerde yapılan tesise gidip inceleme yaptık.

Faruk Özlü’nün asla çöp döktürmeyeceğiz dediği alana tonlarca çöp döküldüğünü görüntüledik.  Yapımı tamamlanmış gibi görünen yeni fabrikanın hemen alt tarafında, vahşi çöp depolama yapılan alana yine çöpler dökülmüş durumda. Hatta bir konteynırın bulunduğu alanda bir takım insanlar çöpün içinden işe yarar malzemeleri ayıklıyor.

Velhasıl:

Ekim ayının sonunda bahsi geçen tesisin açılışı yapılamadığı gibi, asla çöp depolamayacağız dedikleri hecinler de Düzce’nin çöpü şuanda vahşi depolama şeklinde depolanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL