banner
Düzce Yerel

HANİ YAPRAK DÖKMEYECEKTİ; KURUDU BİLE…

Düzce belediyesi İstanbul caddesindeki düzenlemeler sırasında ,Mehmet Keleş zamanında kaldırımlara dikilen ağaçları,yaprak döktükleri dolayısıyla da çevreyi kirlettiği gerekçesiyle kökünden çıkaracağız diyerek kesmişti.. Kesilen ağaçların yerlerine ise yaprak dökmeyen hep yapraklı..

HANİ YAPRAK DÖKMEYECEKTİ; KURUDU BİLE…

Düzce belediyesi İstanbul caddesindeki düzenlemeler sırasında ,Mehmet Keleş zamanında kaldırımlara dikilen ağaçları,yaprak döktükleri dolayısıyla da çevreyi kirlettiği gerekçesiyle kökünden çıkaracağız diyerek kesmişti..
Kesilen ağaçların yerlerine ise yaprak dökmeyen hep yapraklı bitkiler konulacak dikilecek demişlerdi.. Bunlara örnek ise manolya ağacını göstermişlerdi…Sonrasında Sapanca’dan Valilik önüne konulmak üzere manolya fidanları alınmış ve dikilmişti, İstanbul caddesinin diğer taraflarına da oya ağaçları dikilmişti. Oya ağaçları kısa süre sonrasında kış şartlarına uymuş ve yaprak dökmüştü..


Valilik önüne dikilen yaprak dökmeyeceği iddia edilen Manolya ağaçları ise bırakın yaprak dökmeyi kurumaya başladılar. Alınırken hatırı sayılır rakkamlar ödenerek alınan Manolya’ların durumu bu günlerde tamamen kurumuş gibi gözüküyor. Çünkü bazıları kururken diğerlerinin içinde yeşil yapraklı olarak duranlarda var.
Düzce’nin parasını bu ağaçlara yatırarak belediyenin parasını çarçur edenler, ağaçlar konusunda herşeyi bildiğini iddia edenler bir kez daha yanıldılar…


Onlar yanılırken zarar, Düzce halkının dişinden tırnağından arttırarak belediyeye verdiği paraların nerelere harcandığı ve alınan kredilerin nerelere harcandığı da ortaya çıktı….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL