banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Hasan Sarı’nın hastalanmasının sebebi kim?

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman eğitim camiasının sevilen ve sayılan ismi Hasan Sarı’nın ardından bazı gerçekleri kamuoyuyla paylaştı.   Şişman, “Çok yakın bir zamanda aramızdan ayrılan Hasan Sarı..

Hasan Sarı’nın hastalanmasının sebebi kim?

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman eğitim camiasının sevilen ve sayılan ismi Hasan Sarı’nın ardından bazı gerçekleri kamuoyuyla paylaştı.

 

Şişman, “Çok yakın bir zamanda aramızdan ayrılan Hasan Sarı abimizi Düzce’de esnafından sanayicisine, eğitim camiasından sosyal ve içtimai hayatta adını duymayan tanımayan kimse çok azdır.

Düzce Meslekî Eğitimin kurucularından olup, yıllarca hem aynı okulun hem de eski adıyla Endüstri Meslek Lisesinin müdürlüğünü yapmıştır. Ta ki 2014 yılında MEB’ de yuvalanan sendikal bir çete, bizden değil diyerek görevden alana dek, Hasan Sarı Düzce’de Meslekî Eğitime hayatını vakfetmiştir. Öyle ki; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bile, alanla ilgili üstesinden gelemedikleri bir sorunla karşılaştıklarında Hasan Sarı’nın görüşünü alarak bir karar verirlerdi. Yani Hasan Sarı, Meslekî Eğitimin Düzce’deki duayeniydi” dedi.

Görevden alınmasının Sarı’nın hastalığının sebeplerinden biri olduğunu belirten Şişman, “Hasan Sarı abimiz, ayrıca sevilen, sayılan, çevresinde iyilikleriyle bilinen milliyetçi ve inançlı bir insandı. Ancak yaşadığı (yaşatılan) stres ve sıkıntılar son dönem hastalanmasına neden olmuştu.

Böyle bir salgın döneminde bile Sayın Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, stk temsilcileri, eğitim camiası, sanayici, işadamı, öğrencileri vs. katılımıyla belki de herkese nasip olmayacak bir cenaze töreniyle defnedildi. Dualarla uğurlandı” dedi.

Şişman, sözlerine şöyle devam etti, “Din görevlisi hem evinin önünde hem de mezarlıkta helallik istedi. Biz hakkımızı helal ettik, kendisinden razıydık. Allah da razı olsun.. Mekanı cennet olsun.

Ancak rahmetli Hasan Sarı abimiz hakkını herkese helal etmiş midir? Onu da Allah bilir…

Helalleşemeyenleri Allah’a havale ediyoruz…

Hakkın toprağında mülküm var deme,

Dam ile harmanda hakkım var deme,

Güçlüyüm, kuvvetliyim, mevkim var deme,

Adamı sırt üstü yere vuran var,

Kara karıncayı gece gören var..”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL