banner
Sağlık

HASTALAR NEDEN BAŞKA İLLERE SEVK EDİLİYOR?

Pandemi dolayısıyla kapatılan Düzce Ağız ve Diş Hastanesi yetkililer tarafından açılmış gibi gösterilse de bir çok tedaviyi yapmadığı için hastaları şehir dışına gönderiyor.  Düzce’de sadece acil diş çekimi dışında bir..

HASTALAR NEDEN BAŞKA İLLERE SEVK EDİLİYOR?

Pandemi dolayısıyla kapatılan Düzce Ağız ve Diş Hastanesi yetkililer tarafından açılmış gibi gösterilse de bir çok tedaviyi yapmadığı için hastaları şehir dışına gönderiyor.  Düzce’de sadece acil diş çekimi dışında bir hizmet verilmemesinin nedenini vatandaş merak ediyor.

 

Covid-19 enfeksiyonunun ülkemizdeki seyrine bağlı olarak Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün kararı ile diş hekimliğinde 1 Haziran 2020 yılı  itibarıyla normalleşme süreci başladı  ve kademeli olarak Diş hastaneleri açıldı.

Pandemi öncesi hasta muayene sayısının yaklaşık yüzde 30 azaltılarak ve hastalar arasında dezenfekte için belirli süre bırakılarak muayeneye devam edileceği açıklandı. Bolu, Sakarya ve İzmit Körfez ve Derince’de bulunan ağız ve diş sağlığı hastaneleri açılırken, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi önceleri aylarca açılmadı.  Bunun nedenini sorduğumuzda da apar topar açılan hastane aylardır  doğru düzgün tedavi yapmıyor. Acil diş çekimleri ve geçici dolgu yapıldığını iddia eden Düzceliler, bir çok tedavi için hastanenin kendilerini başka şehirlere gönderdiğini belirtiyor. Özellikle engelli vatandaşların başka şehirlere gitmekte zorlandıklarını belirten vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde ödül aldığı basında gösterilen ağız ve diş sağlığı hastanesinin bu ödülü hasta muayene etmemek üzerine mi aldığını soruyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL