banner

HİJYEN OLAYINI YANLIŞ ANLAMIŞLAR!!

“Düzce Belediyesi, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği önlemlere ek olarak belediye personelinden oluşturulan ekiplerle, kapı kapı dolaşarak vatandaşlara maske dağıtıyor” demeği çok isterdik ancak, yüksek katlı binalarda..

HİJYEN OLAYINI YANLIŞ ANLAMIŞLAR!!

“Düzce Belediyesi, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği önlemlere ek olarak belediye personelinden oluşturulan ekiplerle, kapı kapı dolaşarak vatandaşlara maske dağıtıyor” demeği çok isterdik ancak, yüksek katlı binalarda kapı kapı dolaşmak yerine merdivene maskeleri bırakıp gitmeyi tercih ediyorlar.

 

Düzce Belediyesi, belediye personelinden oluşturduğu ekiple, kendi ürettiği maskeleri Düzce’de kapı kapı dolaşıp dağıttığını basınla paylaşarak,  salgınla mücadelede kararlı olduğunu belirtmişti.

Ancak basınla paylaşılan haberlere ek olarak konulan fotoğraflardaki gibi kapıda maskeleri teslim etmek yerine apartmanların merdivenlerine maskeleri bırakan ekipler, hijyen kuralını çok da iyi algılamamış görünüyor.

Özellikle 5 katlı binalarda üst katlara kadar çıkmak yerine bir ve ikinci katlara elden verdikleri maskeleri, üst katlarda yaşayanlar için apartmanın merdivenlerine bırakan ekipler,  hem Düzce Belediyesi’ni zor durumda bırakıyor, hem de merdivenden aldığı maskeleri takan vatandaşları riske atıyor.

Düzce Belediye yetkililerinin ekiplerle ilgilenen biriminin haberimizi ihbar niteliğinde algılayıp, ekipte ki arkadaşlara hijyen konusunda eğitim vermelerini, üretilen maskeleri böyle düşüncesizce heba etmemelerini tavsiye ediyoruz.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL