banner
Düzce Yerel Gündem

İLGİLİLERİN İLGİSİNİ ÇEKEMİYOR

Bir türlü çözüm bulunamayan hava kirliliği için denetimler de gevşetildi. Kış boyunca zehir soluyan ve yetkililer tarafından adeta oyalanan Düzce’de hala  zehir solumaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz Ekim Kasım ayları gibi..

İLGİLİLERİN İLGİSİNİ ÇEKEMİYOR

Bir türlü çözüm bulunamayan hava kirliliği için denetimler de gevşetildi.

Kış boyunca zehir soluyan ve yetkililer tarafından adeta oyalanan Düzce’de hala  zehir solumaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz Ekim Kasım ayları gibi kendini iyice hissettiren hava kirliliği, yetkililerin her yıl yaptığı gibi masa başında alınan kararların sağlıklı ve düzenli uygulanamaması sonucu, bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde biraz azalsa da tamamen ortadan kalkmadı.

Aylarca konuştuğumuz, yazdığımız kirlilikle önlemek için de hala atılmış somut bir adım bulunmuyor. Düzce’de Belediye Başkanı Faruk Özlü aracılığı ile getirilen hava ölçüm cihazları, havayı ölçü, kirliliği belirledi, kim ne kadar kirletiyor havayı  artık hepimiz öğrendik. Öğrendik öğrenmesine ancak bilmediğimiz bir bilgi sahibi olmadık.  Sonuçların açıklanmasının üzerinden de zaman geçtiği halde kirliliği önlemek için ne yapıldığı ya da yapılacağı ile ilgili bir bilgi de yok.

Tüm bu gelişmemelerin üzerine bir de denetimlerin yetersiz olması, kentin merkezinde kirliliğe sebep olan ve katkı sunan çöp yakımı da cabası.  Havaların ısınması  ile kirliliğin azalmış gibi görünmesi ilgili kurumlarında gevşemesine sebep olmuş ki, sanayi bacalarından tüten dumanlar, yol kenarında yakılan çöplerde artış görülüyor. Sosyal medya da herkes yakınındaki fabrikanın, binanın bacasından çıkan dumanı paylaşsa da ilgililerin ilgisini çekemiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL