banner
Düzce Yerel

İLKSAN’DA ZAFER YİNE TES’İN

Türk Eğitim Sendikası(TES) Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, Yardımlaşma Sandığı İLKSAN’ın delege seçimlerinin büyük çoğunluğunu TES üyesi delegelerin aldığını belirtti. İLKSAN delege seçimleri devam ediyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de..

İLKSAN’DA ZAFER YİNE TES’İN

Türk Eğitim Sendikası(TES) Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, Yardımlaşma Sandığı İLKSAN’ın delege seçimlerinin büyük çoğunluğunu TES üyesi delegelerin aldığını belirtti.

İLKSAN delege seçimleri devam ediyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de yapılan seçimlerde delegenin büyük çoğunluğunu TES üyeleri aldı. TES Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, “ Yardımlaşma Sandığı (İLKSAN) delege seçimlerinde ilimiz ve ülkemizde çoğunluğu yine TES üyesi delegeler aldı. İlimizi temsil edecek iki delegenin ikisini de TES üyesi delegeler kazanmıştır. 1996 yılında üç milyon TL zararla devraldıkları sandığı bugün bir milyar iki yüz doksan dört milyon nakit varlığa ulaştırmışlardır. 1996 yılında emekli olan üyesine sadece bir maaş ikramiye verebilen sandığı, bugün emekli olan üyesine maaşının on katı kadar ikramiye verebilir hale getirmişlerdir. Ayrıca her geçen gün üyelerinin hizmetine sundukları misafirhaneler ile çeşitli illerde konaklamak zorunda kalan İlksan üyesi ve yakınları için yatırımlar yapmıştır. Ülkemizde ki OYAK, POLSAN gibi sandıklar arasında üyelerine karşılıksız yardımlarda bulunan tek sandık olma gururunu yine TES’li üyelerin seçtiği yönetimle başarmışlardır. Afet, doğum, evlenme, ölüm, emekli, şehit ve son olarak ta kanser hastası üyeleri için on beş bin ile kırk beş bin arası nakdi yardımda karşılıksız verecektir” dedi.

Şişman, “Geçtiğimiz günlerde ilimizde yapılan İLKSAN delege seçimlerini ; üye sayısı TES’in iki katı olan Eğitim Birsen Sendikası  adayları değil sandık kurularak verilen oylar neticesinde TES üyesi delegeler kazanmıştır. TES , eğitim çalışanlarının gözünde güvenilir bir sendika olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Eğitim adına elini escort halkalı taşın altına koyan etkili ve güvenilir sendika TES’in, Düzce’den çıkardığı delegeler TOKİ M. Akif Ersoy ilkokulundan Soner YÜREKLİ ve Akçakoca Gönül Yavuz İlkokulundan Volkan ERDOGAN olmuşlardır. Bu vesileyle ilimizde görev yapan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Delege seçilen arkadaşlarımız da bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek İLKSAN’in geliştirilmesi için her türlü çalışmada sorumluluk alacaklardır” dedi.

Şişman, “ İLKSAN’i tekrar yönetme iradesini  TES’li üyelere veren  eğitim çalışanları şunu bilsinler ki; TES onurlu sendikacılığın ve dik duranların sendikası olmaya devam edecektir. Düsturu “Hakkı tutup kaldırmak” olan sendikamız desteğiniz neticesinde alacağı yetkiyle yandaş ve sarı sendikaların eğitim çalışanlarını uğrattıkları zararları kazanıma çevirecektir.  Eğitim çalışanlarının son günlerde büyük bir teveccüh gösterdiği sendikamız yeni katılan arkadaşlarımızla daha da güçlenecektir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL