banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

İnşaat neden durdu?

29  Temmuz sabahına Düzce kasrı yıkılmış bir şekilde uyanan Düzceliler,  o tarihten bu yana yıkımın sebebini konuşa dursun, Düzce Kasrının yerine yeniden yapımına başlanılan inşaatta da çalışmalar durdu.   Düzce’nin..

İnşaat neden durdu?

29  Temmuz sabahına Düzce kasrı yıkılmış bir şekilde uyanan Düzceliler,  o tarihten bu yana yıkımın sebebini konuşa dursun, Düzce Kasrının yerine yeniden yapımına başlanılan inşaatta da çalışmalar durdu.

 

Düzce’nin il olmasıyla birlikte ilk Düzce Valisi Fikret Güven tarafından kurulan ve Güven’in memuriyetten men cezası almasına sebep olan Düzce Kasrı, tadilat yapıyoruz derken yıkıldı.  Düzce Belediyesi’nin Düzce Mutfak Sanatları Merkezi olarak yeniden inşa etmeyi planladığı alanda, mevcut binanın neden yıkıldığı ile ilgili belgeleri bile henüz kamuoyu ile paylaşmayan Belediye, apar topar yeni binanın yapımına başladı.  Ancak gazetemize gelen ihbarlar doğrultusunda çalışmaların durduğunu bizlerde yaptığımız incelemeler neticesinde gördük. Ekibimizin giderek yerinde incelediği inşaat alanında, çeliş iskeletin yapıldığı ve bazı duvarların tuğla ile örülerek yarım bırakıldığı görüldü.

İKİ FARKLI İDDİA

İnşaatın Orman Genel Müdürlüğü tarafından durdurulduğu yönünde iddiaların yanı sıra, Beltaş AŞ’ye ihale edilen ve onlarında taşere ettiği  ve bir belediye başkan yardımcısının yakın arkadaşına verildiği ve o kişinin de işi yarım bırakıp gittiği iddiaları konuşuluyor.

Kamuoyu, apar topar yıkılıp, yerine apar topar yapılmaya başlanılan inşaatın neden durduğunu merak ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL