banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

İtfaiye binası çobanı kitler mi?

Çoban mevkiin de yaklaşık 2400 metre kare alan üzerinde yapılması planlanan itfaiye binasının ihalesi yapıldı. Esti terminalin bulunduğu alana yapılması planlanan itfaiye binasının yerinin yanlış olduğu ve Çoban trafiğinin bu..

İtfaiye binası çobanı kitler mi?

Çoban mevkiin de yaklaşık 2400 metre kare alan üzerinde yapılması planlanan itfaiye binasının ihalesi yapıldı. Esti terminalin bulunduğu alana yapılması planlanan itfaiye binasının yerinin yanlış olduğu ve Çoban trafiğinin bu durumu kaldırmayacağı konuşuluyor.

 

Mevcut itfaiye binasının yetersizliği nedeniyle, yeni bir bina yapmak için çalışmaları tamamlayan Düzce Belediyesi, yeni hizmet binası için Çoban mevkiindeki eski terminalin bulunduğu 2bin 400 metre kare alanı tercih etti. Bu konu gündeme geldiği günden beri kamuoyunda seçilen yerin trafik açısından yanlış bir yer olduğu konuşulurken, Perşembe günü itfaiye binası için ihale yapıldı.

 

Şimdi gözler, yeni itfaiye binası yapılırsa çobanda yaşanması muhtemel trafik sorununun nasıl çözüleceğine çevrildi. İsmail Bayram döneminde Çoban’a yapılan dalçıkın yanlış konumlandırıldığı ve mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde yolda yaşanan trafik çilesine bir de itfaiye yoğunluğu eklenince, Arap saçına dönen trafiğe nasıl bir düzenleme getirileceği merak ediliyor.

 

İtfaiye yeni hizmet binası ve D-100 karayola arasındaki 4 binanın istimlak edilerek, alana yonca kavşak yapılmasıyla Çoban mevkiinde trafik sorunun çözülebileceği, aksi takdirde itfaiye araçlarının olaylara müdahalede gecikebileceği belirtiliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL