banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

İZAHI OLMAYANIN MİZAHI OLUR

Düzce Belediyesi’nin yaptığı bisiklet yolu sosyal medyada gündem konusu oldu. Düzcelilerin kendilerine izah edemedikleri bisiklet yolunun gece boyunca mizahı yapıldı. Düzce Belediyesinin “Bisiklet medeniyettir” projesi kapsamında başlattığı bisiklet yolu çalışmasında..

İZAHI OLMAYANIN MİZAHI OLUR

Düzce Belediyesi’nin yaptığı bisiklet yolu sosyal medyada gündem konusu oldu. Düzcelilerin kendilerine izah edemedikleri bisiklet yolunun gece boyunca mizahı yapıldı.

Düzce Belediyesinin “Bisiklet medeniyettir” projesi kapsamında başlattığı bisiklet yolu çalışmasında adım adım ilerleme gerçekleştiriliyor. İstanbul Caddesi üzerinde bir kısım yolun maviye boyanarak bisiklet yolu haline getirilmesinin ardından, Krempark AVM yanında bir metrelik yol boyanarak bisiklet yolu yapılmıştı. Sonraki mesafe atlanarak Koru Park ve Orman işletmesinin bulunduğu alanda kaldırım üzerinde yol yine bir metre genişliğinde boyanarak bisiklet yolu haline getirilmişti.

Düzce Belediyesi’nin son bisiklet yolu çalışması ise Kızılay Işıklarından başlayan ve Akçam Sokak girişeni kadarki kısımda gerçekleşti. Yine mevcut yaya kaldırımın üzerinde bir metrelik alan maviye boyanarak bisiklet yolu olarak ayrıldı. Ancak kaldırımın darlığı ve üzerinde elektrik panosu bulunması hasabiyle yayalara geçecek yer kalmayınca, sosyal medyada bir kullanıcının eğlence konusu oldu.

Kimsenin inanamadığı bu uygulamayı paylaşan kullanıcılar, esprili bir dille bisiklet yolunu eleştirdiler. Paylaşımlar altına gelen onlarca yorumda ise insanlar izahı olmayan şeyin mizahını yaptılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL