banner
Güncel

İZLER KARIŞTI…

Bugün size yine ekonomi üzerine bir şeyler yazmak isterdim.   Unutkan bir Millet olduğumuzdan, 20 yıldır bizi yönetenlerin nasıl “U” dönüşü yaptığını hatırlatmak için bu makalemi yazdım. Biliyorum ki “Unutursak..

İZLER KARIŞTI…

Bugün size yine ekonomi üzerine bir şeyler yazmak isterdim.

 

Unutkan bir Millet olduğumuzdan, 20 yıldır bizi yönetenlerin nasıl “U” dönüşü yaptığını hatırlatmak için bu makalemi yazdım.

Biliyorum ki “Unutursak ve uyursak Millet olarak Ölürüz…”

 

Bir atasözü vardır herkes bilir..

“AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI..”

 

Son günlerde ülke gündeminde izler öyle karıştı ki, ayırabilene Aşkolsun..

 

Sanki HABUR seyyar mahkemeleri bu güne kadar olmamış, hatta bir günde bu mahkemelerce ak ve pak olarak temizlenen teröristler kortej eşliğinde karşılanmamış, hatta ve hatta zamanında bir devlet görevlisi ile görüşebilmek için günlerce kapılarda bekleyen BARZANİ‘ye “Türkiye seninle gurur duyuyor..” zılgıtları ile üst düzey karşılama yapılmamış gibi birden bire 360 derece çark etmekte neyin nesi.

Şimdi ise MİLLET İTTİFAKI’na “Siz teröristlerle berabersiniz… “yaftasını hiç utanmadan sıkılmadan hoyratça yapıştırıyor.

 

Bu ülkede “Üç-beş Mehmet için meclis mi toplanır..” diyende vardı, “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir..” diyende. Hatta kafasına çuval geçirilen Mehmetçiğe onurunun iade edilmesi için Amerika’ya “NOTA verelim..” dendiğinde Türk Milleti ile kafa yapar gibi “Ne notası, müzik notası mı?..” diyenler şimdi “Bu vatan için, bu millet için evlatlarımızı da, kendimizi de feda etmeye hazırız..” diyebiliyor..

Şimdi ise yine bu muhteremler ULVİ bir makam olan ŞEHİTLİK konusunu yine utanmadan ve sıkılmadan hamasi nutuklar atıyor, hatta “Bize de şehit olmayı Allah nasip etsin..” riyakarlığını yapıyorlar..

 

“Analar ağlamasın..” söylemi ile “ÇÖZÜM SÜRECİ” veya “KÜRT AÇILIMI” nı anlatmak için il-il dolaşan AKİLLER daha sonra nasıl TERÖRİSTE VURMAYIN mitingleri yapıyordu, bunları da bu gözler gördü..

Bu ülkede yıllarca CHP den Belediye Başkanlığı yapmış bir zat, HDP den Milletvekili olmadan önce “Bir terörist bir Mehmetçiği şehit ederse, bu partiden hemen istifa ederim..” diyordu, HDP den milletvekili olunca “Türk Jetleri masum sivilleri öldürdü…” diye yaygara yapıyordu..

 

Yıllarca ülkeyi beraber yönettikleri cemaat ile ters düştü. Dünya liderimiz KANDIRILDIK dedi..

Beraber tatil yaptıkları hatta sınırlarımızdaki mayınlı araziyi alelacele temizletip Suriye sınırını yolgeçen hanına çeviren Dünya Liderimiz, bir gecede “Kardeşim ESAT” birden bire “Zalim Esed” e nasıl döndü dendiğinde de, KANDIRILDIK dediğini de gördük.

PKK terör örgütü ile OSLO‘da defalarca görüşüp DOLMABAHÇE Sarayında mutabakat metnine imza atanlar.. “Bırakın dağlarda elinizde silahla mücadele etmeyin, gelin ovada siyaset yapın..” diyenler.. PKK terör örgütü ile MÜCADELE edeceğine MÜZAKERE yapanlar. Birden bire “KANDIRILDIK Çözüm Süreci bitmiştir..” diyorsa, ben daha kime ne anlatayım kardeşim.

 

Ama iş başka.. Kimsenin ülkeyi falan düşündüğü yok.

Ben hemen hemen her gün gelen Şehitlerime ağlarken, onlar ANKET yaptırıyordu durmadan. Oyumuz ne kadar olur diye!!!

 

Evet Beyler baştanda dedik ya “At izi, it izine karıştı..” bir kere.. Türk Milletinin de kafası….

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL