banner
Düzce Yerel Ekonomi Güncel Gündem

İZMİRLİNİN DAĞINDA ÇİÇEKLER AÇAR, DÜZCELİNİN BAĞINDA AYI BAĞIRIR

Pandemi nedeniyle kan ağlayan Düzceli esnaflara bir darbe de Düzce Belediyesi’nden geldi. Belediye  7 Ocak 2021 tarihinde saat  15.00’da Düzce Belediyesi Merkez Hizmet Binası Encümen Salonunda  yaptığı 300 adet akıllı..

İZMİRLİNİN DAĞINDA ÇİÇEKLER AÇAR, DÜZCELİNİN BAĞINDA AYI BAĞIRIR

Pandemi nedeniyle kan ağlayan Düzceli esnaflara bir darbe de Düzce Belediyesi’nden geldi. Belediye  7 Ocak 2021 tarihinde saat  15.00’da Düzce Belediyesi Merkez Hizmet Binası Encümen Salonunda  yaptığı 300 adet akıllı bisiklet ve 200  adet elektrikli akıllı scooter çalıştırma hakkı verilmesi ihalesi yaptı. Buraya kadar aslında her şey gayet normaldi.  İlan metni yerel gazetede yayınlandı. Düzceliler akıllı bisiklet ve scooter çalıştırma hakkı verilmesi ihalesine sıcak bakmadı.

Düzce Belediyesi ihaleyi tamamladıktan günler sonra gururla 10 yıl süreliğine İzmirli bir firmanın ihaleyi aldığını basınla paylaştı.

“Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün DÜBİS adıyla hayata geçirmek istediği projelerden biri olan Düzce Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ihalesi tamamlandı. Vatandaşların şehirde bisiklet kullanarak hem sağlıklı kalmalarını hem de şehirdeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacak proje için yapılan ihaleyi 10 yıl süreyle Girdeban Elektronik Turizm Ticaret Anonim Şirketi kazandı” denildi.

Tüm Düzce yapılan ihalenin 300 adet akıllı bisiklet ve 200  adet elektrikli akıllı scooter çalıştırma hakkı verilmesi işi olduğunu düşündü. Aradan geçen aylar sonrasında bu gün Düzceliler, Ocak ayında yapılan ve ihale metnin de yer almayan 12 adet şarj büfesinin de ihaleyi alan firmaya verildiğini öğrendi.

Olay bu şekli ile çok da önemli gibi gözükmese de, şarj büfelerinin aslında tam anlamıyla şarj büfesi olmadığını, çay, kahve, tost satan kioks büfe olduğunu öğrenince işin rengi değişti.

Gün boyu gündemde kalan konu her geçen dakika daha da vahim bir hal aldı. İzmir Sevdası ile bilinen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün tanıdığı birine ait olduğu iddia edilen Girdeban Elektronik Turizm Ticaret Anonim Şirketi’ne, turizm şirketi olması sebebiyle Aydınpınar Şelalesinin işletim hakkının da devredildiği ve  Hatta Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi’nin de yine İzmirli bir firmaya ihale edildiği iddiaları ortalığı iyice karıştırdı.

İddialar bununla da kalmadı tabi. Düzce belediyesi tarafından Düzce kasrı, Samandere Şelalesi ve Millet Bahçesi’nin de işletmesinin İzmirli firmalara verildiği iddia edildi.

ŞİMDİ SORUYORUZ!!!!

Bu İzmir sevdasının sebebi nedir?

Ekonomik krizin vurduğu, pandeminin iyiden iyiye yorduğu Düzceli esnaflara, tüm belediye başkanları gece gündüz ellerinden geldiğince yardım edip destek verirken, Düzce Belediyesi’nin kimseye duyurmadan ihale metninde yayınlamayıp, şartname üzerinden 12 büfeyi Düzceli olmayan bir firmaya vermesinin sebebi şahsi midir?

Televizyon kanalına verdiğiniz cevabi açıklamada bahsettiğiniz 7 portakal büfe yayınlanan ihale metninin tam olarak neresinde yer alıyor?

İzmirli Firma, Düzce Belediye Başkanı olmak yerine İzmir Belediye Başkanı olmayı hayal eden Faruk Özlü’nün yakını mıdır?

Tüm projelerde bir İzmirli firma adı geçmektedir. Bu firma aynı firma mıdır, yoksa ayrı ayrı İzmirli firmalar mıdır?

2019 Yılında (Yani seçim zamanı) kurulan bu firmanın Başkan Özlü ile bağlantısı nedir?

Turizm firması olan bu firmanın faaliyet alanları arasında  savunma sanayi de var mıdır?

Turizm firmasının faaliyet alanları içinde savunma sanayii olması ve Özlü’nün de müsteşarlığı Savunma sanayisinde yapması arasında bir bağlantı var mıdır?

Bizim 12 diye bildiğimiz sizin 7 olarak açıkladığınız büfelerden kalan 5 tanesi millet bahçesi içine mi kurulacak?

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL