banner
Düzce Yerel Gündem

KALDIRIM KAPALI OLUNCA YAYALAR YOLDAN YÜRÜYOR

Korona virüs tedbirleri kapsamında İstanbul Caddesinin giriş ve çıkışlarında ateş ölçümü yapılması kararının alınmasıyla birlikte caddeye giriş ve çıkışlar belirli noktalardan yapılabiliyor. Düzce Valiliği tarafından da verilen tek giriş, Mehmet..

KALDIRIM KAPALI OLUNCA YAYALAR YOLDAN YÜRÜYOR

Korona virüs tedbirleri kapsamında İstanbul Caddesinin giriş ve çıkışlarında ateş ölçümü yapılması kararının alınmasıyla birlikte caddeye giriş ve çıkışlar belirli noktalardan yapılabiliyor. Düzce Valiliği tarafından da verilen tek giriş, Mehmet Akif Caddesi boyunca Anıtpark’ın yan ve arka girişi de kapatılınca, insanlar kaldırım yerine yoldan yürümek zorunda kalıyor.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun trafiğin yaşandığı Mehmet Akif Caddesi nin Anıtpark  tarafındaki kaldırımı, İstanbul Caddesine sınırlı sayıda insan alınması kararıyla birlikte kapatılmış tek giriş Valilik önünden yapılmaya başlanmıştı. Giriş çıkışlar polis kontrolünde ateş ölçümü yapılarak gerçekleştiriliyordu. Aradan geçen zamanda salgında bulaş sayısı gün geçtikçe düştü ve ateş ölçümü de eskisi gibi düzenli yapılmıyor.

Ancak o süreçte kapatılan Mehmet Akif Caddesi, Anıtpark yanındaki kaldırımlar hala açılmadı. İnsanlar kaldırım olmayınca araçlara ait olan yoldan yürümek zorunda kalıyor.  Bu durum hem yayaları, hem de araç sürücülerini tehlikeye atıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL