banner
Düzce Yerel

KARDÜZ’ÜN YOLUNU BİLMEYENLER 50 YILLIK KALKINMAMIZI PLANLADILAR!

Düzce Haftasonu bir ilke imza atarak, 50 yıllık geleceğinin planlandığı iktisat ve kalkınma kongresine ev sahipliği yaptı. Düzce Belediyesi, Düzce TSO ve Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen kongrede, Düzce’nin 50..

KARDÜZ’ÜN YOLUNU BİLMEYENLER 50 YILLIK KALKINMAMIZI PLANLADILAR!

Düzce Haftasonu bir ilke imza atarak, 50 yıllık geleceğinin planlandığı iktisat ve kalkınma kongresine ev sahipliği yaptı. Düzce Belediyesi, Düzce TSO ve Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen kongrede, Düzce’nin 50 yıllık kalkınması planlanacaktı ancak Düzce’den Düzce Üniversitesi başta olmak üzere bir çok kurum ya hiç davet edilmedi, ya da son dakika usulen davet gönderildi.

Düzce Belediyesi günlerdir duyurduğu iktisadi kalkınma kongresini hafta sonu gerçekleştirdi. Hemen hemen bütün katılımcıların şehir dışından olduğu kongrede iki gün boyunca Düzce’nin 50 yıllık kalkınması planlandı.
Kongrenin en dikkat çeken kısmı ise bir Kalkınma Üniversitesi olan Düzce Üniversitesi’ne bu kongrenin hiçbir yerinde yer verilmemesi, görüşünün sorulmaması oldu. Bölgesel kalkınma adına tüm bölgede sözü geçen, fikri danışılan, örnek gösterilen ve bir çok üniversiteye bu konuda danışmanlık yapan Düzce Üniversitesi, kendi memleketinin kalkınmasının planlandığı İktisat ve Kalkınma Kongresinde oyun dışı bırakıldı.
Böylesine önemli bir kongre planlanınken, kentin en önemli dinamiği olan ve bu konuda bilimsel çalışmalara imza atarak, bir çok üniversitenin önüne geçmiş, bir çok kente danışmanlık hizmeti vermekte olan Düzce Üniversitesi’ni bu kongrenin dışında bırakmanın amacı nedir?
Sadece Düzce Üniversitesi de değil.. Düzce’nin gelecek 50 yılı Düzceliler olmadan planlanamaz. Hiçbir STK’nın davet edilmediği, hiçbir ilçeden temsilcinin bulunmadığı, hiçbir basın kuruluşunun yer almadığı bir ortamda, Düzceli olmayan, Düzce’yi bilmeyen, Düzce’den bi haberleri olanlar Düzce’nin gelecek 50 yılını nasıl planlayabilir?
Sorsanız, Kardüz’ün nerde olduğunu bilmeyen, siz götürmeseniz Konuralp’in yolunu bulamayan, Güzelderesini, Sarıkayasını, Aydınpınar’ını, Eftenisini, OSB’sini görmemiş, onlarca insanın, Düzce’nin hangi yönde kalkınması gerektiği ile ilgili fikir beyan ettiği kongrenin sonuç bildirgesini tüm Düzce kamuoyu gibi biz de merakla bekliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL