banner
Düzce Yerel Gündem

KEŞKE BAŞINDAN BERİ BÖYLE YAPSAYDI

Toplumda karşılığı olan ve hemen hemen her kesimden insanın sevdiği ve saygı duyduğu bir çok belediye başkanı, yaptığı tanıtımlarda çok büyük oranda kendi fotoğraflarını değil de konu ile ilgili görselleri..

KEŞKE BAŞINDAN BERİ BÖYLE YAPSAYDI

Toplumda karşılığı olan ve hemen hemen her kesimden insanın sevdiği ve saygı duyduğu bir çok belediye başkanı, yaptığı tanıtımlarda çok büyük oranda kendi fotoğraflarını değil de konu ile ilgili görselleri kullanmayı tercih eder. Aslında bunun altında yatan bir mesaj vardır halka. “ Sizin için her ne yapıyorsa ben değil birlikte yapıyoruz. Önceliğimiz halkımıza yaptığımız hizmetlerimizdir ki bu nedenle hizmetlerimizi size gösteriyoruz”  mesajıdır bu.

Biz de uzun zamandır böyle bir mesajı öyle özlemişiz ki karşımızda görünce bir şaşırdık.

Her sokak başında, belediyeye ait her binada, her üst geçitte Faruk Özlü fotoğrafı görmeye alışkın olan bizler, bir sabah uyanıp sokağa çıkınca, Faruk Özlü’nün olmadığı, sadece ve sadece yapılmakta olan projelerin son şekillerinin kullanıldığı tasarımları görünce neredeyse şok geçirecektik.

Uzun zaman sonra ilk defa belediyenin tasarımlarını inceleme ihtiyacı hissettik.  Tek tek projelerin fotoğraflarını inceledik. Belki de bir çoğumuz bu projelerin ne aşamada olduğunu bile bilmiyorduk. Çünkü reklam tasarımlara ne zaman baksak Faruk Özlü’yü görüyor, onun gölgesindeki proje ile ilgilenmiyorduk. Hatta çoğumuz kafamızı çevirip bakmadan geçiyorduk.

Göreve geldiği günden bu yana egodan uzak, kendine güvenen, buram buram ekip birlikteliği kokan,  yapılan işlerin ön planda olduğu en iyi tanıtımı, en doğru tasarımı yapmış Düzce Belediyesi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL