banner
Düzce Yerel Gündem

KESKİN Mİ ÖZLÜ MÜ??

Düzce’de aracı olan her kişiye ceza yazan EDS’lerin kaldırılması yada sayılarının azaltılması gündeme geldi. Geldi gelmesine ancak, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü mü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin mi..

KESKİN Mİ ÖZLÜ MÜ??

Düzce’de aracı olan her kişiye ceza yazan EDS’lerin kaldırılması yada sayılarının azaltılması gündeme geldi. Geldi gelmesine ancak, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü mü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin mi yaptı diye kavra etmeye başladılar.

Düzcelilerin isyan ettiği ve aracı olan her Düzceliye ceza kesildiği EDS sisteminin kaldırılması için girişimler yapıldı.  Bir araya gelen kentin üst düzey siyasi ve idarecileri, vatandaşın isyanını duyarak, durumu İç işleri bakanlığına bildirerek ilk adımı attı. Hazırlanan rapor sonucunda yapılacak incelemelerden sonra Bakanlık EDS’lerin kaldırılıp kaldırılmayacağına yada sayılarının düşürülüp düşürülmeyeceğine karar verecek.

Buraya kadar her şey vatandaşın lehine. Yapılan toplantının ardından,  vatandaşa bu müjde AK Partililer tarafından duyuruldu.  Tüm Düzceliler bu müjdeye sevinirken, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, bu başarı AK Parti’nin değil benim başarım diye kendini ortaya attı.

Verdiği demeçle, AK Parti’yi yalanlayan Özlü, bu sorunu ben çözüyorum dedi ve tüm Düzce’nin hevesi kursağında kaldı.

Cezalardan bıkan Düzcelilerin, sorunu kimin çözdüğü ile ilgilenmediğini  fark edemeyen Başkan Özlü,  tartışmaların fitilini yakarken, aslında sorunun çözümüyle birlikte  kendisinin de mensubu olduğu AK Parti’nin puanını arttıracağını, bunun da en çok kendisine yarayacağını kestiremedi.

Önceki dönemlerde, tartıştığı belediye başkanlarının porjelerini engellemesi  ile bilinen Özlü’nün, bu tartışmada da EDS’lerin kaldırılmasını engellemesinden  korkan Düzceliler, Bakanlıktan gelecek güzel haberi bekliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL