banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem Sağlık

KIŞ ÇAYI RAĞBET GÖRÜYOR

Kış çayları, Dağ Kekiği ve  zeytin yaprağı çayı havaların soğumasıyla birlikte, Corona virüs tedirginliği yaşayan ve bu ortamda gribe yakalanmak istemeyen vatandaşlar, aktarlar da satışı yapılan bu ürünlere büyük ilgi..

KIŞ ÇAYI RAĞBET GÖRÜYOR

Kış çayları, Dağ Kekiği ve  zeytin yaprağı çayı havaların soğumasıyla birlikte, Corona virüs tedirginliği yaşayan ve bu ortamda gribe yakalanmak istemeyen vatandaşlar, aktarlar da satışı yapılan bu ürünlere büyük ilgi gösteriyor.

Kış mevsiminin yağışlar ile olmasa da hava sıcaklıkları ile kendini hissettirmesiyle soğuk algınlığı ve gribâl enfeksiyona yakalanmak istemeyen vatandaşlar, pandemi sürecinin tekrardan ciddiyetini arttırmasıyla bitkisel ürünlere büyük ilgi gösterilmeye başlandı.

Vatandaşlar Grip ve soğuk algınlığının tedavisini kimyasal içerikli ilaçlar yerine doğal yöntemlerle yapmayı daha sağlıklı olduğu inancıyla şifalı bitki çayları temin etmek için aktarlara gidiyorlar.

Pandemi sürecinde yeni tedbirler sonrası hafta içi belirli saat aralıklarında ve hafta sonları da kapalı oldukları için bu süreçten etkilenen esnaflardan biri olan Bitkisel ürün işletmeleri de bu ilgi ile bir nebze olsun nefes aldıklarını dile getiriyorlar.

 

BİTKİ ÇAYLARINA BÜYÜK İLGİ

Kültür mahallesi İstanbul Caddesi üzerindeki Ülkem Bitkisel isimli işletme sahibi Bülent Serdaroğlu, pandemi sürecinde soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon tedavisinde vatandaşların  doğal yolları tercih ettiğini belirterek, “Kış çayları her yıl mevsiminde zaten insanların talep gösterdiği doğal bir yöntemdi lakin bu dönemde pandeminin etkisi ile herkes kış çaylarına ve  içeriğinde antibakteriyel ve antifungal etken madde “Timol” olan Dağ kekiği çayı ayrıca yine içeriğinde  “Oleuropeinin” (Yüksek bağışıklık sistemi sağlayan) bulunan zeytin yaprağı çayına büyük ilgi göstermekteler. Bu da bu zor dönemde bir çok esnaf gibi kısıtlı çalışma saatleri ve günleri ile boğuşmakta olan bizlere bir nebze olsun nefeslenmeyi sağlıyor” dedi.

 

EVDE KOLAYÇA HAZIRLAYABİLİRSİNİZ

Yoğun ilgi gören kış çaylarının içeriği hakkında bilgi veren Serdaroğlu, “Bu çağlarda ufak tefek bir iki değişiklik olmakla birlikte genelde “zencefil, zerdaçal, havlıcan, hatmi çiçeği, tarçın, ıhlamur, hibisküs, Mayıs papatyası, yaban mersini adaçayı gibi şifalı bitkiler bulunuyor, bu bitkiler belirli ölçülerde karıştırılarak hazırlanıyor. Vücut direncini arttırma ve bağışıklık sistemini ciddi anlamda desteklemeye yardımcı olan ve gribâl enfeksiyonları kısa sürede önleyen bir çay, hazırlanan bu çay yada diğer bitki çaylarının çok kolay bir şekilde evlerde hazırlana biliyor olması tercih edilmesindeki bir diğer faktör oluyor” dedi.

 

ANTİVİRAL ETKİYE SAHİP PASTİLLER VE YAĞLAR

Serdaroğlu, “Peki bitki çaylarımızı evlerimizde içebiliyoruz, dışarıda olmak zorunda olduğumuz süreçte ne yapmalıyız” sorumuza “Maske ve mesafe kurallarına riayet etmenin dışında ağzımızda bulundura bileceğimiz anti viral etkiye sahip  Bitkisel Pastiller veya maskemize damlatacağımız yine antival etkiye sahip bitkisel yağlar ile dış ortamdaki virüsler ile mücadele de daha güçlü kalabilirik” dedi.

 

SAĞLIKÇILARA YÜZDE 30 İNDİRİM

Ülkem Bitkicell sahibi Bülent Serdaroğlu,  Pandemi sürecinin kahramanları sağlıkçıları da unutmadı. Serdaroğlu, “Bu zor günlerde bizlerin sağlığı için kendi sağlıklarını hiçe sayan, büyük zorluklarla virüsle mücadele de savaş veren sağlık personeline yüzde 30 indirim uyguluyoruz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL