banner
Düzce Yerel

KONURALP ANTİK KENTİ GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün büyük önem verdiği Konuralp’te kazı çalışmalarında bugüne kadar bir çok eser gün yüzüne çıkarılırken, kazılar esnasında ortaya çıkan 2300 yıllık tiyatro sahnesinde ‘Kuşlar’ adlı oyun..

KONURALP ANTİK KENTİ GERÇEK KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün büyük önem verdiği Konuralp’te kazı çalışmalarında bugüne kadar bir çok eser gün yüzüne çıkarılırken, kazılar esnasında ortaya çıkan 2300 yıllık tiyatro sahnesinde ‘Kuşlar’ adlı oyun seyirciyle buluştu.

 

Düzce’de kazılarla ortaya çıkarılan Prusias Ad Hypium Antik Kenti’deki tiyatro, 2 bin 300 yıl sonra üniversite öğrencilerinin sergilediği ‘Kuşlar’ adlı oyunla seyirciyle buluştu. Oyun için yapılan ışıklandırma sonrası ortaya çıkan görüntü Tüm Düzcelilerden büyük beğeni aldı.

‘KUŞLAR’ ADLI TİYATRO OYUNUNU SERGİLENDİ

Kazılar sonrasında birçok tarihi eser ortaya çıkarken, bir tiyatroya da rastlandı. Kazılarla tiyatro sahnesi tamamen gün yüzüne çıkarılırken, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri 2 bin yıl sonra açılışı tiyatro yazarı Aristofanes’in ‘Kuşlar’ adlı tiyatro oyununu sergileyerek yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL