banner
Düzce Yerel Gündem

KONURALPLİLERE CEZA MI VERİLİYOR?

Yıllardır hak ettiği statüye hem resmen hem de gelişme açısından bir türlü kavuşamayan Konuralp, yöneticiler tarafından cezalandırılıyor mu? Düzce’nin 3 beldesinden biri iken, merkeze bağlanarak mahalle yapılan ve daha iyi..

KONURALPLİLERE CEZA MI VERİLİYOR?

Yıllardır hak ettiği statüye hem resmen hem de gelişme açısından bir türlü kavuşamayan Konuralp, yöneticiler tarafından cezalandırılıyor mu?

Düzce’nin 3 beldesinden biri iken, merkeze bağlanarak mahalle yapılan ve daha iyi hizmet verileceği söylenen Konuralp o günden sonra gün yüzü göremedi.  Siyasilerin seçimden seçime ziyaret ettiği ve Konuralp’teki  oyların peşine düştüğü tarihi belde bir türlü hak ettiği hizmeti alamıyor.

En son bir gün önce var olup ertesi gün yıkılarak yok edilen muhtarlık binası ile gündeme gelen Konuralp’te aslında bu yıkımlar ilk değil.

Konuralp’in en eski okullarındran olan Konuralp İlk okulu yıllar önce yerine yenisi yapılacak  diyerek yıkılmış, ancak yerine bir şey yapılamamıştı. Arsa hala atıl durumad bekliyor. Beldenin ortasında yer alan tekel binası o dönemde yerine yenisi yapılacak diye yıkılmış ancak onun da yerine bir şey yapılmamıştı. . Yine beldenin merkezinde yer alan Düzce Belediyesine ait düğün salonu yıkılmış yerine bir şey yapılmamıştı.  Konuralp Merkez Camisinin yanında bulunan Konuralp Beye ait türbeyi yıktılar yerine hala yenisini yapamadılar.  Konuralp’in merkezinde yer alan tarihi yıllara dayanan hamamı restore edeceğiz yerine yeni proje yapacağız diye yıktılar tabi ki yapamadılar.  Çarşı içindeki Konuralp’le bütünleşen tarihi kitabeli çeşmesi vardı artık yok.  Sağlık ocağı ve müze arasında Konuralp’in tek açık alanda parkı vardı o da artık yok.  Sonra dev bir OBA çadırı kurdular yıllarca boş boş durdu, sonra o da yok oldu.

KONURALP MAHALLESİ NERESİ?

Yıkılıp yıkılıp yerine hiçbir şey yapılamayan yer olarak tarihe geçecek olan Konuralp’in en büyük sıkıntısı ise, Düzce Belediyesine bağlı Konuralp Mahallesi yapılması. Ancak Konuralp Mahallesi tam olarak neresi belli değil. Çünkü Konuralp kendi içinde zaten mahallelere ayrılmış durumda. Her mahallenin bir ismi ve kapsadığı bir alanı varken Konuralp Mahallesinin  adı var kapsadığı bir alan yok.

Mesela, Şehit Hüseyin Kıl Mahallesinde yaşayan bir vatandaş adres verirken, Konuralp Mahallesi Şehit Hüseyin Kıl Mahallesi diye adres veremiyor. Sadece şehit Hüseyin Kıl Mahallesi dese Konuralp demediği için kendine yediremiyor. Herkesin merak ettiği şey ise Konuralp Mahallesi’nde kimler yaşıyor ve o mahalle tam olarak neresi?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL