banner
Düzce Yerel Gündem

KÖTÜ ÖRNEK ÖRNEK DEĞİLDİR

                Düzce belediye başkanlığına Faruk Özlü’nün seçilmesi sonrasında merkezde artık eski ağaç bırakmama modası başlatıldı… Moda bu kez de Mengencik köyüne sıçradı. Köyün İlk okulunun hemen kenarında bulunan yarım asırlık..

KÖTÜ ÖRNEK ÖRNEK DEĞİLDİR

                Düzce belediye başkanlığına Faruk Özlü’nün seçilmesi sonrasında merkezde artık eski ağaç bırakmama modası başlatıldı…

Moda bu kez de Mengencik köyüne sıçradı. Köyün İlk okulunun hemen kenarında bulunan yarım asırlık Ihlamur ağaçları yol genişletme çalışması bahanesiyle kesilmek istendi.. Köydeki çocukların okul bahçesinde geçirdikleri zamanlarda  Ihlamurların gölgesinde serinledikleri, ağaçlar zarar görmesin diye Ihlamurların toplanmasına dalların kesilmesine bile izin verilmeyen Mengencik köyünde, yol genişletilme bahanesiyle Özel idare tarafından o ağaçlar kesildi.

Aslında yolun genişletilmesi için ağaçların karşı tarafındaki fındıklıklarda ölçüm yapılsa, yola  taşmaların olduğu belirlenecek ve ağaçlar kesilmekten kurtulacaktı..  Pandemi olduğundan beri her türlü ağaç kesme olayları sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde yapıldığından, Mengencik köyünde de aynı taktik uygulanarak ağaçlar bir Pazar günü yarım asırlık ağaçlar katledildi ve kısa zamanda da yerinden kaldırıldı….

Şimdi Mengencik köyünde yol genişletilmesi için yapılacak çalışma bekleniyor…Ağaçların gölgesinde serinleyen çocuklar da ,köylüler de geçmişlerinin ve yarım asırlık ağaçların kesilmesini eski resimlere bakarak hatırlayacaklar..

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL