banner
Düzce Yerel

KURUTULAN PORSUK AĞAÇLARINI YOK ETTİLER; SIRA KURUYAN ÇAM’DA!

İnönü parkında başka yerlerde 4 bin yılın üzerinde yaşayan Porsuk ağaçları Düzce İnönü parkında kurumuş veya kurumuştu. Düzce Üniversitesi Orman fakültesi öğrencilerinin yıllarca İnönü parkındaki ağaçlarda eğitim gördüğünü 19 ağustos..

KURUTULAN PORSUK AĞAÇLARINI YOK ETTİLER;	SIRA KURUYAN ÇAM’DA!

İnönü parkında başka yerlerde 4 bin yılın üzerinde yaşayan Porsuk ağaçları Düzce İnönü parkında kurumuş veya kurumuştu.
Düzce Üniversitesi Orman fakültesi öğrencilerinin yıllarca İnönü parkındaki ağaçlarda eğitim gördüğünü 19 ağustos tarihli gazetemizin internet sayfasında detaylı olarak dile getirmiştik.


Düzce belediye başkanı , her zamanki gibi eleştirilerek sıcak bakmadığından gazetemizin internet sayfasında çıkan haberlerin üzerine, 22 ağustos pazartesi günü sabah saatlerde ekipleri seferber ederek resimlerde gördüğünüz iki ağacın kestiler.
Kesilen ağaçları 3 gün önce resimlemesek orada ağaç olduğunu belirleyecek hiçbir iz bırakılmamıştı. Koca ağaçların izleri öyle bir kapatılmış ki sadece kelleşen çimenlerin görüntüleri bu kez resimlere yansıdı.. Zaten İstanbul caddesinde de büyümüş ağaçlar bir gecede yok edilmişti.


ÇAM AĞACI NE OLACAK
Bu arada İnönü parkında kurumuş birde kocaman çam ağacı evsafı aynı türevdeki bir ağaç var.
Bu günde o ağacın resmini paylaşalım bakalım yarın sabah eleştirilere tahammül edemeyen kişi yada kişiler bu çam ağacının da kurumuş haline katlanamayacaklar mı? .kesildikten sonra bu ağacında köklerini yok edecek ve üzerini toprakla mı örtecekler…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL