banner
Düzce Yerel Gündem

LİYAKAT BAZLI MI SİYASET BAZLI MI?

Düzce Belediyesi iştirak ortakları olan şirketlerde yapılan genel kurullar sonucu yönetim kurullarında bazı değişikliklere gidildi. Öyle ki hepimiz şok geçirdik. AK Parti’den  seçime girmiş ve kazanamamış tüm belediye başkanları Belediye..

LİYAKAT BAZLI MI SİYASET BAZLI MI?

Düzce Belediyesi iştirak ortakları olan şirketlerde yapılan genel kurullar sonucu yönetim kurullarında bazı değişikliklere gidildi. Öyle ki hepimiz şok geçirdik. AK Parti’den  seçime girmiş ve kazanamamış tüm belediye başkanları Belediye şirketlerinin yönetimine alınmış.

Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinde pandemi dolayısıyla yapılamayan 2020 yılı genel kurul toplantıları gerçekleştirildi. Yapılan toplantılarda yeni yönetimler aşağıdaki şekilde oluşturuldu.

Beltaş’ta yönetim kurulu başkanı Fevai Arslan olurken yönetim kurulu üyeleri ise Tuncay Şahin, Serkan Yılmaz, Kenan Varol ve Ahmet Azap oldu.

Belka şirketinde ise Sinan İnan yönetim kurulu başkanı olurken yönetim kurulu üyeleri Burçin Sarıcan ve Cihan Ünal oldu.

Beltur şirketinin yönetim kurulu başkanı Hüdaver Gösterişli oldu. Yönetim kurulu üyeleri Önder Tonyalı, Cüneyt Yemenici, Ertan Taşlı, Ataç Aki, Yüksel Bölük ve İmran Aktepe görev alacak.

Ulaşım A.Ş. şirketinin yeni dönemdeki başkanı Cengiz Tuncer olurken birlikte çalışacağı yönetim kurulu üyeleri de Yavuz Yılmaz, Muzaffer Yiğit, Gürkan Özbakır ve Murat Aydın olarak belirlendi.

Bahçeşehir A.Ş’nin yönetim kurulunda Nurullah Yıldız ve Recep Tuna yer aldı.

Bir önceki son cümle çok önemli. Recep Tuna….

Cumayeri eski belediye başkanı… Son günlerde yönetimi zamanında yaptığı usulsüzlükler nedeniyle hakkında dava açılmış bir isim…  En azından dava sonuçlanana ve Tuna aklanana kadar bekleseydiniz.

2019 yerel seçimlerinde partileri tarafından aday gösterilen ancak kazanamayan ve koltuğunu MHP’li  başkanlara bırakan eski belediye başkanları girdikleri seçimlerde rakiplerine ;

Cüneyt Yemenici  yüzde  32,91, Okan Yanmaz  yüzde 41.48

Muzaffer Yiğit  45,20 Rasim Çam  47,48

Recep Tuna  43,36 Mustafa Koloğlu 47,03

Ahmet Azap 44,66 Muharrem Tozan 48,12 oy oranları ile yenilmişlerdi.

İşte tam da seçimler bu nedenle yapılıyor zaten. Çoğunluğun tercihi seçimin sonucunu belirliyor. Seçim yapıldı ve 1 oy farkla bile kaybetse, kaybeden her zaman kaybeden olarak tarihe yazılır. İnsanların bu başkanları tercih etmemelerinin mutlaka bir nedeni vardır ki tekrar başkan yapmaya layık görmemişlerdir ya da diğer adayın daha iyi olduğunu düşündükleri için onu koltuğa oturtmuşlardır.

Gelelim bu eski başkanlar hangi meziyetlerine göre o şirketlerde görevlendirildiler.

Cüneyt Yemenici:   Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Beltur AŞ’de görevlendirildi. BELTUR AŞ’nın görev alanı Düzce turizmine can suyu olmak, turizm potansiyelini öne çıkarmak.

Muzaffer Yiğit : 1979 yılında Ereğli demir ve çelik fabrikalarında iş hayatına başladı. 26 yıl yönetici olarak görev yaptı. Ulaşım AŞ’de görevlendirildi. Ulaşım AŞ’nin görev alanı: Düzce’de özelleştirilen ulaşım sistemini yönetmek ve sorunlarını gidermek.

Recep Tuna: 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu Bahçe ziraatını bitirdi. 1996-2006 yılları arasında İmam hatiplik görevi yaptı. Bahçeşehir AŞ’de  görevlendirildi. Bahçeşehir AŞ’nin görev alanı: Bahçeşehirdeki sitelerin temizlik, bakım , onarım işlerini yapmaktı ancak Düzce merkezdeki sitelerin  de temizlik işlerine talip oluyorlar.

Ahmet Azap: Ahmet Azap, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. İngiltere’de dil eğitimi aldı. Düzce Üniversitesi Toplam Kalite Yönetimi yüksek lisans eğitimi aldı. Özel sektörde yöneticilik yaptı. BELTAŞ’da görevlendirildi .  BELTAŞ’ın görev alanı madencilik, toprak ürünleri, çimento, hazır beton ve asfalt üretimi.

Tüm bu bilgileri neden paylaştığımıza gelince…

Biz liyakat demekten yorulduk. Siz karar verin istedik.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL